Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/55389
Title: Роль та діяльність М. Ґорті в Угорщині
Authors: Палінчак, Микола Михайлович
Капітан, Лариса Іванівна
Скиба, Іванна Іванівна
Keywords: Угорщина, держава, релігійні організації, церква, взаємовідносини, політичний режим, політика, міжвоєнний період, дипломатичні відносини.
Issue Date: 2023
Citation: Палінчак М.М., Капітан Л.І., Скиба І.І. Роль та діяльність М. Ґорті в Угорщині. Актуальні питання історії. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Історичні науки. С. 295-299.
Abstract: В історії Угорщини особистість М. Ґорті і його діяльність займають особливе місце. Як консерватор, М. Ґорті неодноразово наголошував на необхідності збереження в угорському суспільно-політичному житті традиційних норм і правил, ієрархії влади соціальних і політичних структур та інститутів. Політичні принципи, на його переконання, повинні бути узгоджені зі звичаями, національними традиціями, стабільною роботою суспільно-політичних інституцій. Описано типи легітимації влади – традиційну, харизматичну і раціональну. Охарактеризовано поняття політична легітимація. Досліджено діяльність М. Ґорті в Угорщині. Вплив М. Ґорті на розвиток Угорщини. Проаналізовано, що багато дослідників з проблем політичної історії Угорщини наголошують на тому, що в 1930-х рр. М. Ґорті вельми успішно виконував роль регулятора політичної рівноваги і гаранта стабільності в країні. Проаналізовано, що важливу роль у становленні політичної системи Угорщини у 20–30-х рр. ХХ ст. відіграв І. Бетлен, котрий був призначений на посаду прем’єр-міністра країни 14 квітня 1921 р. й залишався на ній до серпня 1931 р. Описано, що у 20-і рр. ХХ ст. за активної участі І. Бетлена в Угорщині було засновано двопалатний парламент, який формувався на основі багатопартійної виборчої системи. Варто зазначити, що в дослідженні проаналізовано, що в 1930-х рр. М. Ґорті успішно виконував роль гаранта стабільності в країні, справляючи вплив на розвиток відносин між різними політичними силами. Описано, що вище політичне керівництво країни ще в 20-і рр. ХХ ст. звертало увагу на небезпечне положення Угорщини між Німеччиною та СРСР. Як запеклий антикомуніст, М. Ґорті вважав Радянський Союз джерелом «вічної червоної небезпеки» не лише для Угорщини, але й для всього світу. Досліджено особливості зовнішньої політики М. Ґорті після 1933 р. Охарактеризовано зовнішню та внутрішню політику М. Ґорті в міжвоєнний період. Угорщина у період між двома світовими війнами.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/55389
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри міжнародної політики

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
42.pdf314.99 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.