Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/61844
Title: ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФІЗИЧНОМУ ВИХОВАННІ І СПОРТІ
Other Titles: APPLICATION POSSIBILITIES OF INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN PHYSICAL TRAINING AND SPORTS
Authors: Товт, Валерій Адальбертович
Keywords: Інноваційнї технології у фізичному вихованні і спорті, Інноваційнї технології, фізичне виховання, спортівіртуальна та доповнена реальність
Issue Date: 2024
Publisher: ДВНЗ "Ужгородський національний університет"
Citation: Товт В.А. Застосування інноваційних технологій у фізичному вихованні і спорті / монографія: Вдосконалення системи фізичного виховання та спорту в контексті європейського розвитку // за заг. ред. І.І. Маріонди. Ужгород : РІК-У, 2024. С. 158-229.
Abstract: Інноваційні технології у фізичному вихованні і спорті тісно повязані з поняттям «віртуальної реальності» і «доповненої реальності». Обгрунтовано тезу, що вказані технології все частіше використовуються у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Фізична культура і спорт у використанні передових досягнень науки та техніки не є виключенням. Дослідження підтвердили, що впровадження нових ІТ-технологій значно покращили результативність навчально-тренувального процесу. Вони надали відчутні переваги спортсменам, тренерам, фітнес-інструкторам, науковцям, педагогам, а саме дозволили оптимізувати процес їх спортивної і фізичної підготовки, зробити тренування більш безпечними. Виявлено позитивний влив інновацій на показники фізичного розвитку спортсменів, підвищення опірності надмірним навантаженням.
Description: Проведені дослідження показали, що застосування новітніх технологій дозволяє створювати і реалізовувати продукти комп'ютерних програм, які являють собою цілісні детальні алгоритми моделювання техніки виконання тих чи інших рухових дій для вирішення нагальних завдань вдосконалення процесу фізичного виховання і спортивного тренування. Технології віртуальної та доповненої реальності насамперед призначені для вимірювання основних параметрів рухів, з яких складаються фізичні вправи. Вони сприяють проведенню детального аналізу техніки виконання спортивних вправ, виявленню в техніці найменших відхилень і помилок. Також визначені показники та симптоми надмірних фізичних навантажень. Обгрунтовано перелік типових причин перетренованості і найбільш значимих заходів профілактики перетренованості, які можуть бути використані для покращення результативності занять у фізичному вихованні і спорті з усіма категоріями населення.
Type: Text
Publication type: Монографія
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/61844
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри фізичного виховання

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Розділ 4.pdf884.42 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.