Перспективи застосування антигіпертензивних препаратів в якості модуляторів рубцювання ран шкіри щелепно-лицевої ділянки у дітей
Дата
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ВДНЗ "Українська медична стоматологічна академія"
Анотація
Проблема підбору адекватних медикаментозних засобів для модуляції процесу загоєння рани
шкіри та профілактики патологічного рубця обличчя у дітей лишається актуальною для загальної хірургії та щелепно-лицевої хірургії зокрема. На сьогодні більшість медикаментозних засобів і методів профілактики патологічних рубців та рубцевих деформацій є механічно запозиченими із комбустіології та загальної хірургії. У дітей були проведені дослідження та розроблені методики профілактики за допомогою препаратів рослинного походження та із силікону. Всі перераховані методи чинять багатофакторний вплив на рубцеву тканину, препарати, які б селективно впливали на активні фібробласти у рубцях відсутні в арсеналі лікаря В статті проаналізовано літературні дані досліджень рецепторного апарату фібробластів, описи клінічних випадків та експериментальні дослідження впливу антагоністів кальцію та інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту на ріст посттравматичних рубців шкіри. Висловлена гіпотеза щодо доцільності проведення досліджень впливу блокаторів ангіотензинових рецепторів («Ласартан», «Кандесартан») на ріст рубцевої тканини шкіри.
Обгрунтовано необхідність розробки дозування та форм вищеперерахованих лікарських засобів для застосування в дитячій щелепно-лицевій хірургії.
Опис
Тип публікації
Text
Тип текстової публікації
Тези до статті
ISSN
2077-4214
Ключові слова
хірургія, шкіра, обличчя, рубець, профілактика, ангіотензин
Бібліографічний опис
Мочалов Ю. О. Перспективи застосування антигіпертензивних препаратів в якості модуляторів рубцювання ран шкіри щелепно-лицевої ділянки у дітей / Ю. О. Мочалов // Вісник проблем біології і медицини. - 2013. - Вип. 4(1). - С. 36-39