Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/29286
Название: Матеріали археологічних досліджень середньовічної церкви на території Ужгородського замку за 2018 рік
Другие названия: Materials of the archeological studies of the medieval church on the territory of Uzhhorod castle for 2018
Авторы: Мойжес, Володимир Валерійович
Ключевые слова: Ужгородський замок, середньовічна церква, археологічні дослідження, апсида, крипти, поховання, артефакти.
Дата публикации: 2019
Издательство: TIMPANI
Библиографическое описание: Мойжес В. Матеріали археологічних досліджень середньовічної церкви на території Ужгородського замку за 2018 рік // Науковий збірник Комунального закладу «Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тивадара Легоцького» Закарпатської обласної ради. – Ужгород : TIMPANI, 2019. – Вип. XVIII-ХІХ. – С.38-73.
Краткий осмотр (реферат): У запропонованій статті подано матеріали археологічних досліджень руїн середньовічної церкви на території Ужгородського замку, які проводила експедиція Ужгородського національного університету у 2018 р. Метою цих робіт було уточнення хронології функціонування пам’ятки, виявлення архітектурних складових та з’ясувати етапи їх будівництва. Розкопки здійснювались на площі апсиди. У результаті тут було зібрано чисельні знахідки та отримано стратиграфічно підтверджені дані. Зокрема зафіксовані три крипти, що зводились неодночасно – від XV до XVII ст., але, на жаль, вони зазнали пограбування та руйнації у середині XVIII ст., вже невдовзі після припинення функціонування храму. За межами крипт вдалося виявити поховання XV–XVI ст. Стан їх збереження та статевовікові визначення було проаналізовано, а результати коротко висвітлені автором. Особливу увагу приділено опису та аналізу виявлених артефактів, що представлені керамічними виробами, деталями одягу, прикрасами, монетами та іншими предметами. Як встановлено, зібраний археологічний матеріал, що безпосередньо пов'язаний з функціонуванням церкви, може датуватися в межах: початок XV ст. – початок XVIII ст. Задля отримання додаткових археологічних джерел, що виступають основою при дослідженні цієї середньовічної сакральної пам’ятки, роботи планується продовжити у наступному польовому сезоні.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/29286
ISBN: 978-617-7372-52-2
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри археології, етнології та культурології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Мойжес_НЗЗКМ.pdf7.61 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.