Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/10088
Название: Образ поета-борця і пророка в ліриці Т.Осьмачки («Деспотам», «Скарга», «Монолог»)
Авторы: Барчан, Валентина Володимирівна
Ключевые слова: Ключові слова: література опору, Т.Осьмачка, лірика, екзистенційний вибір, ідея слова і діла, поет-пророк, поет-борець.
Дата публикации: 2016
Издательство: Київ
Библиографическое описание: Літературознавчі студії. – Київ, 2016. – Вип. 47. – С. 13–20.
Краткий осмотр (реферат): Поетична творчість Т.Осьмачки своєю тематикою, ідейним пафосом належить до української літератури опору. У жодному творі митець не виявив ілюзій щодо революції, а пануючий режим сприймав як ворожий людині й народові. Громадянська позиція Осьмачки, усвідомлений обов’язок митця найповніше виявився в його екзистенційному виборі – боротьбі проти системи. Задекларований у вірші «Деспотам» бій із нею поет зреалізував у творчості й особистому житті, втіливши в такий спосіб ідею слова і діла. Драматизм емігрантської долі спонукає Осьмачку як людину і митця до осмислення буття України в контексті історичних реалій та космічних законів, що відображено в мотивах поета-пророка («Скарга») та поета-богоборця ( «Монолог»).
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/10088
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри української літератури

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Осьм.Поет-борець_ост.doc85 kBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.