Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11448
Title: Роль венозного рефлюкса у розвитку та прогнозуванні гострого варикотромбофлебіту
Authors: Русин, Василь Іванович
Болдіжар, Патріція Олександрівна
Краснопольська, О.С.
Лопіт, В.М.
Сірчак, Степан Степанович
Keywords: венозний рефлюкс, велика підшкірна вена, гострий варикотромбофлебіт, флотуючі тромби
Issue Date: 2014
Publisher: Актуальні проблеми сучасної медицини
Citation: Роль венозного рефлюксу у розвитку та прогнозуванні гострого варикотромбофлебіту / В.І. Русин, П.О. Болдіжар, О.С. Краснопольська, В.М. Лопіт, С.С. Сірчак // Вісник ВДНЗ «Украінська медична стоматологічна академія» Актуальні проблеми сучасної медицини. – 2014. –Том №14, Випуск 2(46). – С.90-95.
Series/Report no.: Том №14, Випуск 2(46);
Abstract: Особливістю висхідного гострого варикотромбофлебіту поверхневих вен є можливість несподіваної зміни його перебігу. Це пов’язане з переходом тромбу на глибокі вени. В основі розвитку патогенезу хронічної венозної недостатності, викликаної порушенням прохідності і розширенням вен, лежить рефлюкс. У даній роботі вивчали роль венозного рефлюкса у розвитку та прогнозуванні гострого варикотромбофлебіту Рефлюкс у поверхневих венах нижніх кінцівок оцінювали на основі його поширення в дистальному напрямку по зміні діаметру одного з фрагментів стовбура великої підшкірної вени на 1-2 см проксимальніше верхівки тромбу в лежачому та стоячому положеннях з пробою Валь-сальви. Доведена роль венозного рефлюкса у розвитку та прогнозуванні гострого варикотромбофлебіту: найбільш швидке прогресування наростання тромбофлебітичного процесу спостерігалось у хворих на гострий варикотромбофлебіт при розповсюдженому венозному рефлюксі, який доходить до верхівки тромбу;
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11448
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри хірургічних хворобItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.