Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11654
Title: Непряма реваскуляризація як альтернатива ампутації при пізній реоклюзії стегново-підколінно-гомілкового сегменту
Authors: Русин, Василь Іванович
Корсак, В’ячеслав Васильович
Носенко, Олександр Анатольевич
Пекарь, Михайло Іванович
Машура, Валерій Володимирович
Keywords: хронічна критична артеріальна ішемія, стегново-підколінно-гомілковий сегмент, непрямі реваскуляризувальні операційні втручання, біологічна некректомія
Issue Date: 2015
Publisher: Вісник морської медицини
Citation: Непряма реваскуляризація як альтернатива ампутації при пізній реоклюзіїстегново-підколінно-гомілкового сегменту / В.І. Русин, В.В. Корсак, О.А. Носенко, М.І. Пекарь, В.В. Машура // Вісник морської медицини. – 2015. – №3 (68). – С.33-40.
Series/Report no.: №3 (68);
Abstract: Мета. Вивчити та оцінити результати непрямих способів реваскуляризації нижніх кінцівок при пізній реоклюзії стегново-підколінно-гомілкового сегменту. Матеріали та методи. У роботі вивчено та проаналізовано результати комплексного обстеження та хірургічного лікування 48 хворих, яким виконано непрямі методи реваскуляризації з приводу критичної ішемії при реоклюзії стегново-підколінно-гомілкового сегменту. В залежності від виду та комбінації операційних втручань хворі розподілені на наступні групи: 1 - ізольована реваскуляризувальна остеотрепанація (РОТ) - 20 пацієнтів; 2 - профундопластика + РОТ (16 пацієнтів); 3 - поперекова симпатектомія + РОТ (12 пацієнтів). У 10 хворих в комплексному лікуванні некротичних змін пальців та стопи використана біологічна некректомія. Результати. Найкращі результати отримано у групі хворих, яким виконано РОТ у поєднанні із профундопластикою. До кінця першого року спостереження кінцівка збережена у 68% хворих, до кінця 20 місяця - більше 40%.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11654
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри хірургічних хвороб

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Вісник морської медицини №3(68).2015.pdf785.37 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.