Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11682
Title: Динаміка показників дисфункції ендотелію у хворих із хронічним панкреатитом після холецистектомії під впливом препарату «Глутаргін»
Authors: Русин, Василь Іванович
Сірчак, Єлизавета Степанівна
Курчак, Наталія Юріївна
Москаль, Оксана Миколаївна
Keywords: холецистектомія, хронічний панкреатит, ендотеліальна дисфункція, L-аргініну L-глутамат
Issue Date: 2015
Publisher: Сучасна гастроентерологія
Citation: Динаміка показників дисфункції ендотелію у хворих із хронічним панкреатитом після холецистектомії під впливом препарату «Глутаргін» / В.І. Русин, Є.С. Сірчак, Н.Ю. Курчак, О.М. Москаль // Сучасна гастроентерологія. – 2015. - №4(84). – С.61-65.
Series/Report no.: №4(84);
Abstract: Мета — визначити вплив препарату «Глутаргін» (L-аргініну L-глутамат) на динаміку показників ендотеліальної дисфункції у хворих на хронічний панкреатит (ХП) після холецистектомії (ХЕ). Матеріали та методи. Обстежено 96 хворих на ХП після ХЕ, які перебували на лікуванні у хірургічній клініці та гастроентерологічному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака (Ужгород), а також у терапевтичному відділенні лікарні з поліклінікою СОЗ УМВС України в Закарпатській області. Вік хворих — від 20 до 68 років, середній вік — (41,9 ±7,7) року. Чоловіків було 30 (31,3 %), жінок — 66 (68,7%). ХЕ проведено в середньому (5,9 ±2,7) року тому. В контрольну групу залучено 20 практично здорових осіб віком від 20 до 63 років, середній вік — (40,1 ± 4,6) року. Усім хворим до і після лікування виконано загальноклінічні дослідження. Діагноз загострення ХП установлювали з урахуванням скарг, анамнестичних даних, результатів лабораторних досліджень. Усім хворим виконано ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, проведено визначення основних гемореологічних і гемостатичних показників, а також одного з маркерів ендотеліальної дисфункції — фактора Віллебранда.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11682
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри хірургічних хворобItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.