Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11691
Title: Функціональний стан периферійних судин нижніх кінцівок та внутрішньокістковий тиск у хворих при облітеруючому атеросклерозі на тлі цукрового діабету
Authors: Русин, Василь Іванович
Корсак, В’ячеслав Васильович
Русин, Василь Васильович
Горленко, Федор Вікторович
Машура, Валерій Володимирович
Пекарь, Михайло Іванович
Лангазо, О.В.
Keywords: облітеруючий атеросклероз, цукровий діабет, внутрішньокістковий тиск, постоклюзійний венозний тиск, реовазографія
Issue Date: 2016
Publisher: Клінічна хірургія
Citation: Функціональний стан периферійних судин нижніх кінцівок та внутрішньокістковий тиск у хворих при облітеруючому атеросклерозі на тлі цукрового діабету / В.І. Русин, В.В. Корсак, В.В. Русин, Ф.В. Горленко, В.В. Машура, М.І. Пекарь, О.В. Лангазо // Клінічна хірургія. – 2016. - №1(882). – С. 41-43.
Series/Report no.: №1(882);
Abstract: Проаналізовані результати обстеження 46 хворих з приводу облітеруючого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок, як ізольованого, так і в поєднанні з цукровим діабетом (ЦЦ). Визначали індекс кісточкового тиску (ІКТ), реґіонарний систолічний тиск (РСТ), швидкість об'ємного кровотоку (ОК), реографічний індекс (РІ) з використанням проби з нітрогліцерином, постоклюзійний венозний тиск (ПОВТ) та внутрішньокістковий тиск (ВКТ) у великогомілковій кістці. Встановлене зменшення РІ у міру прогресування артеріальної ішемії. Показники проби з нітрогліцерином у пацієнтів при облітеруючому атеросклерозі поступово зменшувалися. За супутнього ЦЦ ефект нітрогліцерину практично відсутній. ПОВТ підвищений у пацієнтів усіх груп та поступово знижувався у положенні хворого лежачи, а при переході у положення стоячи — прогресивно підвищувався у міру прогресування артеріальної ішемії. ВКТ у значно підвищувався за ізольованого облітеруючого атеросклерозу при ішемії За стадії та знижувався — при 36 стадії. За супутнього ЦЦ ВКТ підвищений і при ішемії 36 стадії.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/11691
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри хірургічних хворобItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.