Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/14078
Title: Оцінка доцільності впровадження в Закарпатській області ранньої діагностики віл-інфекції у дітей, народжених віл-інфікованими матерями
Other Titles: The assessment of HIV-infection diagnostic launch in Transcarpathian region among children, born by HIV-infected mothers
Authors: Потокій, Наталія Йосипівна
Миронюк, Іван Святославович
Keywords: вірусологічна діагностика, ВІЛ-інфекція, економічна доцільність, Закарпаття
Issue Date: 2016
Publisher: ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України»
Citation: Потокій Н.Й. Оцінка доцільності впровадження в Закарпатській області ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями / Н.Й. Потокій, І.С. Миронюк // Економіка і право охорони здоров’я. – 2016. - №2(4). – С. 49-56.
Abstract: Мета – вивчити доцільність впровадження ранньої діагностики ВІЛ-інфекції в дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, в Закарпатській області безпосередньо на базі регіонального центру профілактики та боротьби із СНІДом. Матеріали та методи. Використано методи порівняльного та системного аналізу, а також інформаційно-аналітичний, статистичний та соціологічний. Проаналізовано низку джерел фінансового обліку та звітності, медичної та технологічної документації. Результати. Встановлено, що існуюча система забезпечення ранньої діагностики ВІЛ у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, на базі кущової спеціалізованої лабораторії має низку недоліків на преаналітичному етапі і не забезпечує своєчасного та повного охоплення обстеженням осіб, які її потребують. Показано, що децентралізація даного виду дослідження є більш економічно обґрунтованою: витрати на обстеження однієї дитини становлять 1348,50 грн проти 1607,08 грн на базі кущової спеціалізованої лабораторії при трикратному обстеженні та 674,25 грн проти 1211,52 грн при двократному – відповідно. Висновки. Впровадження даного виду досліджень на базі Закарпатського центру СНІДу прогнозовано дасть як медичний, так і соціальний ефект, а також є доцільним з економічної точки зору.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/14078
ISSN: 2415-8763
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри наук про здоров’яItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.