Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/16754
Название: РОЛЬ ПРОМЕНЕВОЇ ТЕРАПІЇ У РОЗВИТКУ МЕТАХРОННОГО РАКУ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ
Авторы: Готько, Євген Степанович
Цигика, Дмитро Йосипович
Жеро, Святослав Владиславович
Ігнатко, Віктор Ярославович
Ключевые слова: променева терапія, метахронний рак молочних залоз
Дата публикации: фев-2016
Издательство: Видавництво ДВНЗ "Ужгородський національний університет"
Библиографическое описание: РОЛЬ ПРОМЕНЕВОЇ ТЕРАПІЇ У РОЗВИТКУ МЕТАХРОННОГО РАКУ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ Готько Є. С., Цигика Д. Й., Жеро С. В., Ігнатко В. Я. ДВНЗ УжНУ, факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, кафедра онкології та радіології, м. Ужгород Ключові слова: променева терапія, метахронний рак молочних залоз.
Краткий осмотр (реферат): Вступ: Протягом останніх десятиліть дедалі частіше діагностуються нові випадки метахронного раку молочних залоз (МРМЗ). Оскільки на сьогодні не визначено стандартів лікування цієї патології, як правило, підхід до терапії МРМЗ відзначається більшою агресивністю із зниженням якості життя пацієнтки. Необхідно визначити фактори, які впливають на розвиток метахронної пухлини, щоб попередити її виникнення. Мета роботи: визначити вплив променевої терапії на розвиток метахронного РМЗ та доцільність використання різних методик опромінювання хворих на рак молочної залози. Методи дослідження: в основу роботи покладено ретроспективний і проспективний аналіз результатів діагностики хворих на метахронний РМЗ. У дослідження було включено 195 хворих на метахронний РМЗ, які отримували лікування в період з 1995 до 2011 року в онкологічних установах семи областей України. Серед цих пацієнток 88 (45,13%) перед операцією отримали променеву терапію крупними фракціями РВД – 5Гр, СВД 20-25 Гр. Інші 107 (54,87%) пацієнтки не опромінювалися перед операцією. Результати: При вивченні впливу променевої терапії (ПТ) дрібними фракціями у хворих з першим РМЗ на розвиток метахронного БРМЗ виявлено, що середній час між двома пухлинами метахронного БРМЗ був довшим у пацієнток з ПТ в анамнезі і становив 9,7 років. Серед тих, яким ПТ дрібними фракціями не проводилась, цей показник склав 7,7 років. Отже, можна відмітити, що застосування ПТ попереджує розвиток метахронного БРМЗ, хоча статистична значущість досліджуваного прогностичного фактору і не виявилася високою (р=0,084). На відміну від ПТ дрібними фракціями, застосування ПТ крупними фракціями за інтенсивними методиками у передопераційному періоді виявило значний прогностичний вплив на розвиток БРМЗ (р=0,00779). Серед хворих із включеною в програму лікування ПТ за інтенсивною методикою середній час між першою і другою пухлинами склав 6,9 років, тоді як серед пацієнток без цього методу ПТ – 10,9 років. Висновки: застосування променевої терапії крупними фракціями у передопераційному періоді не виправдано, оскільки цей метод суттєво підвищує ризик розвитку метахронного раку молочної залози (р=0,00779).
Тип: Text
Тип публикации: Тези до статті
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/16754
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри онкології
Наукові публікації кафедри радіології та онкології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Збірник тез-2016.docтези статті6.81 MBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.