Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/232
Title: Характеристика впливу антиретровірусної терапії на розвиток епідемії ВІЛ-інфекції в Закарпатській області та забезпечення населення консультуванням і тестуванням на ВІЛ
Other Titles: Characteristics of ART impact on the development of HIV epidemic in Transcarpathian region and provision of HIV counseling and testing of population
Authors: Слабкий, Геннадій Олексійович
Миронюк, Іван Святославович
Білак-Лук'янчук, Вікторія Йосипівна
Keywords: ВІЛ-інфекція/СНІД, Закарпатська область, Антиретровірусна терапія, Доступність
Issue Date: 2017
Publisher: ДУ «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України»
Citation: Слабкий Г.О. Характеристика впливу антиретровірусної терапії на розвиток епідемії ВІЛ-інфекції в Закарпатській області та забезпечення населення консультуванням і тестуванням на ВІЛ / Г.О.Слабкий, І.С.Миронюк, В.Й. Білак-Лук’янчук // Україна. Здоров’я нації. – 2017. – №4.1.(46). – С. 130-136.
Abstract: Мета – провести оцінку реалізації регіональних цільових соціальних програм із протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Закарпатській області; здійснити аналіз впливу антиретровірусної терапії на розвиток епідемії в області та забезпечення населення послугами консультування і тестування на ВІЛ. Матеріали та методи. Кількісна інформація зібрана з таких основних джерел: рутинний епіднагляд, сероепідмоніторинг, дані моніторингу поведінки та поширеності ВІЛ-інфекції серед ключових груп за результатами інтегрованих біоповедінкових досліджень, дані програмного моніторингу МБФ «Альянс громадського здоров’я» (електронна база даних SYREX), дані спеціальних досліджень. Результати. За період 2013–2016 рр. усі пацієнти, які перебували на обліку в обласному Центрі з профілактики та боротьби із СНІДом, з достатньою прихильністю отримували антиретровірусну терапію. Щодо прихильності інших пацієнтів до прийому антиретровірусної терапії немає інформації. Соціальний супровід людей, що живуть з ВІЛ, неурядовими організаціями в регіонах області, крім м. Ужгород, не здійснюється; при цьому пункти видачі артиретровірусних препаратів не наближені до місця проживання пацієнтів. При забезпеченні тест-системами для достатнього тестування на ВІЛ заходи з консультування і тестування на ВІЛ здійснюються в недостатньому обсязі. Охоплення послугами консультування і тестування на ВІЛ людей, що вживають ін’єкційні наркотики, та осіб секс-бізнесу на рівні області, крім м. Ужгород, є недостатнім. Охоплення чоловіків, що практикують секс з чоловіками, оцінити неможливо. Найвищим є рівень охоплення послугами консультування і тестування групи трудових мігрантів та їхніх постійних статевих партнерів, проте також залишається недостатнім.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/232
ISSN: 2077-6594
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри наук про здоров’яItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.