Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/24321
Назва: Нові дані про монетну колекцію Малокопанського комплексу
Інші назви: New data about the coin collection of the Mala Kopanja complex
Автори: Мойжес, Володимир Валерійович
Ключові слова: дакійська культура, Мала Копаня, монети, тетрадрахма, денарій, імітація
Дата публікації: 2018
Бібліографічний опис: Мойжес В. Нові дані про монетну колекцію Малокопанського комплексу // Relaţii româno-ucrainene. Istorie şi contemporaneitate / Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність. – Satu Mare-Bucureşti, 2018. – С.39-47.
Короткий огляд (реферат): Малокопанський комплекс (городище, сакральний центр) являється ключовою пам’яткою дакійської культури Карпатського регіону. Тут, з 1977 року, коли розпочались планомірні дослідження, був зібраний колосальний археологічний матеріал. Окрім житлових, господарських, культових та ремісничих споруд, він представлений чисельним речовими знахідками. Серед них окрему групу займає нумізматична колекція, яка щорічно поповнюється. Її вивчення дає змогу визначити рівень економічного розвитку місцевих племен та географію торгівельних зв’язків. У публікації представлено визначення десяти монет, що були виявлені у 2014-2016 роках на Малокопанському комплексі. Вони виділяються у три групи: І – дакійські монети типу Медієшул Аурит (6 екземплярів); ІІ – римські республіканські денарії (2 екземпляра); ІІІ – імітації римських республіканських денаріїв (2 екземпляра). Датуються вони в межах І ст. до н.е. Таким чином, на сьогоднішній день колекція монет Малокопанського комплексу складається з 196 екземплярів, з яких 148 становлять дакійські монети типу Медієшул Аурит. Така їх кількість, а також матеріали за попередні роки дослідження пам’ятки, дають підстави припускати про їх карбування на Малокопанському городищі.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/24321
ISSN: 1843-7052
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри археології, етнології та культурології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Мойжес_МК_2018.pdf11.84 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.