Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/25276
Назва: Перспективи уніфікації європейського сімейного права
Автори: Менджул, Марія Василівна
Ключові слова: уніфікація, сімейне право, європейське право, ЄС
Дата публікації: чер-2019
Видавництво: Visegrad Journal on Human Rights
Бібліографічний опис: Менджул М. В. Перспективи уніфікації європейського сімейного права. Visegrad Journal on Human Rights. 2019. №. 3. Vol. 1. p. 186-190.
Короткий огляд (реферат): У статті встановлено, що процеси уніфікації приватного права в рамках Європейського Союзу призвели до спроб гармонізації сімейного законодавства. Серед європейських дослідників поширеною є позиція, що сімейне право знаходиться під сильним впливом культури та традицій національних правових систем, що створює ряд труднощів у процесі гармонізації. З кінця 90-х років ХХ століття все більше сучасних європейських науковців схиляються до позиції про можливість гармонізації сімейного права в ЄС, і що аргумент «культурних обмежень» не долається, проте його можна обійти, оскільки певні особливості сімейного права окремої країни не завжди можуть бути пояснені культурними факторами. Гармонізації сімейного законодавства в ЄС сприяє також практика Європейського суду з прав людини, під впливом якої держави змушені змінювати своє національне законодавство, приводячи його у відповідність до спільних європейських цінностей. Важливим для уніфікації сімейного права в рамках ЄС стало створення першого вересня 2001 року Комісії з європейського сімейного права, яка об’єднує провідних європейських науковців з метою розробки принципів сімейного права. Крім того, в рамках ЄС для гармонізації сімейного законодавства держав-членів прийнято ряд Регламентів та інших актів. Обгрунтовано, що в останні роки не тільки зріс інтерес науковців до гармонізації європейського сімейного права, але і відбулися реальні кроки в цьому напряму, в тому числі уніфікація колізійних норм у сфері сімейних відносин з іноземним елементом, що містяться в низці регламентів ЄС, та розробка принципів Комісією з європейського сімейного права.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/25276
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
30.pdf239.15 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.