Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/28376
Title: Порівняльний аналіз європейських систем однорідних груп пацієнтів
Other Titles: Comparative analysis of European systems of homogeneous patient groups
Authors: Рогач, Іван Михайлович
Смірнов, Микита Миколайович
Жорник, Віталіна Василівна
Keywords: DRG, стаціонарна допомога, відшкодування витрат, фінансування, однорідні групи пацієнтів, ОГП
Issue Date: 2019
Publisher: Економіка і право охорони здоров'я
Citation: Рогач ІМ, Смірнов ММ, Жорник ВВ. Порівняльний аналіз європейських систем однорідних груп пацієнтів. Економіка і право охорони здоров'я. 2019;2(10):39-45.
Series/Report no.: 2(10);
Abstract: В Європі в залежності від способу реімбурсації існують дві базові моделі фінансування лікувально-профілактичних закладів, що надають стаціонарну допомогу в умовах систем однорідних груп пацієнтів: ретроспективні платежі за випадок госпіталізації та проспективнебюджетне асигнування. Кожна модель має свій вплив на діяльністьзакладів охорони здоров’я. Також, існують різні методи розрахунку фактичної ставки оплати кожної групи. Узагальнено, дана ставка дорівнює добутку значення групи і коефіцієнта грошового перетворення. Але і значення і коефіцієнт можуть відрізнятися в залежності від країни і виражатися в різних величинах, що надалі змінює сукупність і інтенсивність стимулів діяльності закладів. Метою роботи було вивчення моделей ретроспективних ОГП-заснованих платежів за випадок госпіталізації, їх імплементації та впливу на національні системи охорони здоров’я в п’яти європейських країнах, а саме у Великій Британії, Франції, Німеччині, Польщі та Угорщині. Дані сучасної наукової літератури, щодо моделі ОГП-заснованих платежів за випадок госпіталізації, проаналізовано з використанням контент-аналізу, методу системного і порівняльного аналізу, а також бібліосемантичного методу вивчення відповідних наукових робіт. В основній частині статті проаналізовано характеристики національних систем охорони здоров’я вищезазначених країн, а саме джерела фінансування, особливості методів реімбурсації витрат закладів охорони здоров’я, досвід з імплементації однорідних груп пацієнтів та сучасні методи калькуляції фактичної ставки оплати випадків госпіталізації. Також,для кожної залученої у дослідження країни, було зазначено еволюцію певних показників діяльності національних систем охорони здоров’я в умовах однорідних груп пацієнтів. Окремо наведено розділ, в якому проаналізовано навмисні та ненавмисні наслідки, які необхідно очікувати та заздалегідь попереджувати при імплементації систем однорідних груп пацієнтів. В результаті, було визначено, що в досліджуваних країнах спостерігається послідовне скорочення ліжкових фондів і термінів госпіталізації з одночасним покращенням показників якості медичної допомоги населенню.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/28376
ISSN: 2415-8763
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри соціальної медицини та гігієниItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.