Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/29245
Title: Готуємо магістрів громадського здоров’я
Other Titles: We're training the master's public health
Authors: Миронюк, Іван Святославович
Слабкий, Геннадій Олексійович
Білак-Лук'янчук, Вікторія Йосипівна
Кручаниця, Василь Васильович
Keywords: громадське здоров’я,, магістри, підготовка, кількість, законодавче підгрунття, проблеми
Issue Date: 2020
Publisher: ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України»
Citation: Миронюк І. С. Готуємо магістрів громадського здоров’я / І. С. Миронюк, Г. О. Слабкий, В. Й. Білак-Лук’янчук, В. В. Кручаниця // Сучасні медичні технології. – Запоріжжя : ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України», 2020. – №2 (45). – С. 32 - 39.
Abstract: Мета роботи. Дослідити законодавчі основи підготовки спеціалістів для системи громадського здоров’я та визначити загальні методичні підходи та проблеми при підготовці магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я». Матеріали та методи. Матеріали: законодавча база та статистичні дані МОН України з питань набору студентів за спеціальністю «Громадське здоров’я». Методи: системний підхід, структурно-логічний аналіз, контент-аналіз, статистичний. Результати та методи. Для забезпечення ефективного функціонування cистеми в країні затверджено спеціальність «Громадське здоров’я» і почалася підготовка фахівців першого рівня – бакалавр та другого освітнього рівня – магістр. Затверджено державні освітні стандарти підготовки фахівців для системи громадського здоров’я. Затверджені ліцензійні обсяги підготовки фахівців. Проведений набір студентів у 2019 році для навчання з метою освоїти спеціальність громадське здоров’я (бакалаврат 6,9% ліцензійного набору, магістратура 7,0% ліцензійного набору) вказує на те, що дана спеціальність авторитетом у абітурієнтів не користується. Низький попит в абітурієнтів на спеціальність «Громадське здоров’я» пов’язаний з відсутністю інформації про місце працевлаштування по закінченню навчання. Висновки. Підготовка майбутніх фахівців проводиться відповідно до державного стандарту але у навчальних закладах відсутнє сучасне навчальне та методичне забезпечення.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/29245
ISSN: 2072-9367
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри наук про здоров’яItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.