Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/29433
Title: A faunistic study on braconid wasps (Hymenoptera: Ichneumonoidea: Braconidae) of Iran
Authors: Samin, N.
Papp, J.
Coronado-Blanco, J.M
Keywords: Ichneumonoidea, Braconidae, auna, new records, parasitoid, Iran, фауна, нові знахідки, паразитоїди, Іран
Issue Date: 2018
Publisher: Видавництво УжНУ "Говерла"
Citation: Науковий вісник Ужгородського університету: серія: Біологія/ голов. ред. Т. Х. Олексик.- Ужгород: Говерла, 2018. - С. 15-19. - Res. ukr. - Bibliogr. S. 18-19
Abstract: In total, 20 species within eight genera of Braconidae (Hymenoptera) were collected and identified which 17 species are new records for Iran. Alysiinae: one species, Braconinae: four species in one genus, Euphorinae: four species in three genera, Microgastrinae: three species in one genus, Opiinae: three species in one genus, Orgilinae: five species in one genus.
Станом на сьогодні для Ірану відомо 873 види ос-браконід. Однак, ми припускаємо наявність у фауні Ірану 1500 видів з цієї родини, які поширені в різних доволі різноманітних кліматичних зонах та екологічних умовах. За результатами досліджень, які наведені в данй роботі, загалом в 10 провінціях було зібрано 20 видів з восьми родів родини Braconidae (Hymenoptera). З них 17 видів ідентифіковані як нові знахідки для фауни Ірану: Alysiinae – один вид, Braconinae – чотири види з одного роду, Euphorinae – чотири види з трьох родів, Microgastrinae – три види з одного роду, Opiinae – три види з одного роду, Orgilinae – п’ять видів з одного роду. Така значна кількість нових видів для фауни країни свідчить про те, що іранська фауна ос-браконід багата, і з іншого боку – досить мало вивчена, хоча до цього часу було опубліковано кілька робіть по цій групі перетинчастокрилих для Ірану. Продовження досліджень в різних регіонах, особливо в районах, де досі матеріал ретельно не збирався (наприклад, південний захід і північний схід Ірану), призведе до нових знахідок і отримання оновлених результатів. Більшість фауністичних даних по іранських Braconidae були отримані в результаті вибірки матеріалу з ловчих пасток і методом ентомологічного косіння. Однак, в цих випадках види-хазяї для даних браконід залишаються невідомими. Отримання даних щодо відносин «паразит-хазяїн» є необхідним для успішного впровадження програм з біологічного контролю задля метою збереження природних ворогів комах-шкідників та боротьби з цими сільськогосподарськими шкідниками.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/29433
Appears in Collections:Науковий вісник УжНУ Серія: Біологія. Випуск 45 - 2018

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
A FAUNISTIC STUDY ON BRACONID WASPS (HYMENOPTERA.pdf169.02 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.