Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/30461
Title: Словацько-угорські дипломатичні відносини в переддень «Малої війни»
Authors: Ігнатоля, М. М.
Keywords: Чехословаччина, Словаччина, Угорщина, «Мала війна», Ф. Дюрчански, А. Гітлер, М. Хорті, дипломатія
Issue Date: 2020
Publisher: Вид-во УжНУ "Говерла"
Citation: Ігнатоля, М. М. Словацько-угорські дипломатичні відносини в переддень «Малої війни» [Текст] / М. М. Ігнатоля // Науковий вісник Ужгородського університету : серія: Історія / редкол.: Ю. В. Данилець (головний редактор) та ін. – Ужгород : Говерла, 2020. – Вип. 1 (42). – С. 211-217. – Бібліогр.: с. 216 ( 26 назв ). – Рез. укр., англ.
Abstract: Статтю присвячено словацько-угорським дипломатичним стосункам в 1938 − 1939 рр., що стосувались визначенню лінії кордону між державами. Метою поставлено з’ясувати деякі дипломатичні відносини, що передували словацько-угорській «Малій війні» 1939 р. Акцент зроблено на висвітленні причин словацько- угорського прикордонного конфлікту, на несприйнятті Будапештом кордонів, що постали з новою Версальсько-Вашингтонською системою та обранні політики реваншизму. Показується процес трансформації мирних переговорів для врегулювання лінії кордону у військову акцію Угорщини. Питання про переділ кордонів існувало ще із підписанням Сен-Жерменського та Тріанонського договорів і стало центральною проблемою чехословацько-угорських відносин у міжвоєнний період. Головним вмотивуванням перегляду кордонів було питання угорськомовної національної меншини на території Словаччини задля досягнення етнічної справедливості. Істотним каталізатором у територіальних зазіханнях Угорщини виступила підтримка А. Гітлера та його дипломатичні успіхи, закріплені аншлюсом Австрії та Судетської області. Розглянуто роботу комісій, покликаних здійснити переділ кордонів. Визначається місце Німеччини в арбітражі цього питання, її підтримка угорської агресії та активні дипломатичні зносини Будапешта з Берліном. У фокусі уваги також виступає питання впливу Німеччини на політику новоствореної незалежної Словаччини та її імператив. Разом з тим, розглядаються формальні приводи для війни, які використовувала Угорщина задля вдоволення територіальних претензій. Дається загальна оцінка словацького військового потенціалу напередодні «Малої війни», неготовність молодої держави до подібних військових конфліктів.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/30461
Appears in Collections:Науковий вісник УжНУ Серія Історія Випуск 1 (42) 2020Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.