Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31222
Назва: Громадське об’єднання та громадська організація: дихотомія понять
Автори: Менджул, Марія Василівна
Давидова, Наталія
Ключові слова: громадські, об'єднання, громадська, організація, організаційно-правова, форма
Дата публікації: жов-2020
Видавництво: Порівняльно-аналітичне право
Бібліографічний опис: Давидова Н.О., Менджул М.В. Громадське об’єднання та громадська організація: дихотомія понять. Порівняльно-аналітичне право. 2020. № 3. С. 51–57.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена аналізу дихотомічної сутності та видової належності громадських організацій, громадських об’єднань та об’єднань громадян. Оскільки термін «громадські об’єдання» із прийняттям Закону України «Про громадські об’єднання» на законодавчому рівні замінив термін «об’єднання громадян», виникла потреба в аналізі питання про співвідношення вказаних понять та терміну «громадська організація». У результаті дослідження встановлено, що у науковій літературі відсутній єдиний підхід до розуміння вказаного поняття. Запропоновано під громадським об’єднанням розуміти непідприємницьке товариство, яке створюється для задоволення і захисту законних соціальних, економічних, творчих, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів, членами якого можуть бути фізичні особи (громадська організація) та фізичні або юридичні особи (громадська спілка) і яке набуває статусу юридичної особи з моменту державної реєстрації. Обґрунтовано, що громадська організація та громадська спілка є не організаційно-правовими формами, а різновидами громадського об’єднання, які відрізняються за суб’єктним складом. Встановлено, що сутнісними ознаками громадських об’єднань є їх спеціальна правоздатність, непідприємницький характер діяльності, неприбутковість, спеціальна мета створення і діяльності та членський характер. Виявлено, що до непідприємницьких товариств, які як і громадські об’єднання, є видами об’єднань громадян, належать: політичні партії, благодійні організації; релігійні організації; споживчі кооперативи; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та ін. Обґрунтовано, що особливим видом об’єднань громадян є творча спілка, яка є і видом громадських організацій. Обґрунтовано, що поняття «громадське об’єднання» вужче, ніж поняття «об’єднання громадян», і є по суті різновидом останнього. Громадські організації та громадські спілки є видами громадських об’єднань, а останні у свою чергу разом із політичними партіями, благодійними та релігійними організаціями є видом об’єднань громадян.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/31222
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
PAP-32020-Ost-1.pdf13.25 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.