Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/32510
Название: ЗМІНИ СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ ТА СУДИННОГО РУСЛА СЕЛЕЗІНКИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ОЖИРІННІ
Авторы: Гарапко, Тетяна Василівна
Матешук-Вацеба, Леся Ростиславівна
Ключевые слова: ожиріння, експеримент, селезінка, лімфоцити, біла пульпа, червона пульпа.
Дата публикации: 2019
Библиографическое описание: Гарапко ТВ, Матешук-Вацеба ЛР. Зміни структурної організації компонентів та судинного русла селезінки при експериментальному ожирінні. Український журнал медицини, біології та спорту. 2019;4(4):15-20.
Краткий осмотр (реферат): У статті наведені та проаналізовані результати дослідження щодо змін структурної організації компонентів та судинного русла селезінки при ожирінні у білих щурів самок та самців репродуктивного віку. Метою дослідження було встановлення гістологічних змін структурних компонентів та судинного русла селезінки через різні терміни експериментального ожиріння. Дослідження проведено на 66 білих щурах репродуктивного віку (4,0–5,0 місяці) масою 160–220 г. Мікроанатомію структурних компонентів селезінки білих щурів за умов фізіологічної норми дослідили на 10 інтактних тваринах. Експериментальних тварин поділено на 4 групи. За допомогою біохімічного аналізу крові визначали рівень загального холестерину, ліпопротеїдів високої щільності та ліпопротеїдів низької щільності. Через п’ять тижнів експерименту як у щурівсамців так і в щурів-самок спостерігається розширення та кровонаповнення венозних пазух червоної пульпи, артерії з потовщеною стінкою, повнокровні. Вени деформовані, розширені, повнокровні. Наявні численні макрофаги, в цитоплазмі яких залишки гемосидерину. Через шість тижнів численні лімфоїдні вузлики містять світлий, видовженої форми гермінативний центр, перекладки потовщені, набряклі. Через сім тижнів кровоносних капілярів набрякла, ядерна частина ендотеліоцитів займає частину просвіту, навколосудинний набряк. Через вісім тижнів спостерігається iмуноіндукуючий ефект з посиленою проліферацією активованих лімфоцитів та їх подальшим диференціюванням у плазматичні клітини. У результаті проведеного дослідження виявлено збільшення кількості моноцитів, макрофагів та плазмоцитів в паренхімі селезінки, а також збільшення рівня загального холестерину, ліпопротеїдів високої та низької щільності у крові. У цитоплазмі макрофагів та в міжклітинних просторах скупчення гемосидерину. Частка ретикулярної сполучної тканини в селезінкових тяжах зростає. Вени червоної пульпи повнокровні. При збільшенні тривалості експерименту патологічні зміни поглиблюються.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/32510
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри анатомії людини та гістології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Український журнал медицини, біології та спорту,2019.pdf363.63 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.