Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/32706
Назва: Спрощене позовне провадження як особлива форма здійснення цивільного судочинства
Автори: Булеца, Сібілла Богданівна
Заборовський, Віктор Вікторович
Стойка, Аліна Василівна
Ключові слова: Ключові слова: цивільне судочинство, спрощене позовне провадження, малозначні справи.
Дата публікації: 2019
Видавництво: Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право.
Бібліографічний опис: Заборовський В.В., Булеца С.Б., Стойка А.В. Спрощене позовне провадження як особлива форма здійснення цивільного судочинства. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. 2019. Випуск 56. Том 1. С. 76-82.
Короткий огляд (реферат): У статті розкривається правова природа спрощеного позовного провадження в аспекті нововведень до цивільного ипроцесуального законодавства України як оптимального процесуального механізму швидкого і в той же час ефективного вирішення спору, необхідного для забезпечення справедливого судового розгляду. Досліджено категорії справ, які підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, а також особливості процедури спрощеного позовного провадження. Охарактеризовано законодавство зарубіжних країн щодо критеріїв застосування спрощених судових процедур. На прикладі вітчизняної судової практики досліджено категорії справ, які за відсутності майнових вимог все ж підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження. Визначено, що особливість розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження, що поєднується з метою їх швидкого вирішення, проявляється через завдання цивільного судочинства щодо справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду і вирішення цивільних справ. Виявлено, що існування інституту спрощеного позовного провадження одночасно з дотриманням розумних строків розгляду справи, порівняно із загальним позовним провадженням, в той же час потенційно порушує публічний характер розгляду справи. На прикладі практики Європейського суду з прав людини визначаємо, що право сторони бути присутньою та вислуханою все ж повинно залишатися за нею. Зроблено висновок про те, що спрощені процедури надають всіх необхідних умов для дотримання розумних строків провадження по справі, звільняючи її учасників від надмірного формалізму та зайвої судової тяганини, оскільки більшість категорій справ, які підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження за цивільним процесуальним законодавством України, дійсно потребують оперативності в їх вирішенні. Проте відкритим залишається питання щодо критеріїв визначення малозначності справ, зокрема ціни позову, поріг якої вітчизняний законодавець поставив на величезний рівень, не врахувавши при цьому соціально-економічний рівень розвитку країни.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/32706
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.