Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/33821
Назва: Ендотеліальна дисфункція та її місце в патогенезі хронічного обструктивного захворювання легень Частина IІІ*
Інші назви: Endothelial dysfunction and its role in the pathogenesis of chronic obstructive pulmonary disease. Part IIІ
Автори: Лемко, Ольга Іванівна
Вантюх, Наталія Володимирівна
Ключові слова: хронічне обструктивне захворювання легень, ендотеліальна дисфункція, хронічне обструктивне захворювання легень, ендотеліальна дисфункція, імунні порушення, апоптоз, гемостаз, генетичні фактори.
Дата публікації: сер-2017
Видавництво: УКРАЇНСЬКИЙ ТЕРАПЕВТИЧНИЙ ЖУРНАЛ
Бібліографічний опис: Ендотеліальна дисфункція та її місце в патогенезі хронічного обструктивного захворювання легень Частина IІІ*. Лемко О.І., Вантюх Н.В. УКРАЇНСЬКИЙ ТЕРАПЕВТИЧНИЙ ЖУРНАЛ. - 2017. - № 4. - С.76-81.
Короткий огляд (реферат): У частині ІІІ вказано на зв’язок імунних порушень з наявністю ЕД при ХОЗЛ та висвітлені особливості показників клітинного і гуморального імунітету у хворих на ХОЗЛ із супутньою патологією; підкреслено особливості порушень процесів апоптозу та гемостазу при прогресуванні ЕД; розглянуто роль у формуванні ЕД вібрації, яка виникає при надсадному кашлі; наведено деякі генетичні аспекти, які призводять до розвитку ЕД.
Опис: значна поширеність, часті заго- стрення, залучення в патологічний процес вну- трішніх органів, тяжкість ускладнень, тривала непрацездатність хворих, а також великі еконо- мічні витрати зумовлюють актуальність вивчен- ня проблеми ендотеліальної дисфункції у хворих з хронічним бронхообструктивним синдромом, насамперед при ХОЗЛ. Чіткий взаємозв’язок ЕД з хронічним запальним процесом низької інтен- сивності та порушеннями гемостазу дозволяє розглядати ХОЗЛ як системне захворювання, клінічним підтвердженням якого слугує висока частота коморбідної патології. До показників, які відображають вираженість ЕД при ХОЗЛ, можна віднести рівні прозапальних цитокінів (насам- перед ФНП-α), С-реактивного протеїну, молекул міжклітинної адгезії, а також стан процесів гемостазу і апоптозу ендотеліоцитів. Виходячи з вищенаведеного, застосування заходів, спря- мованих на корекцію ендотеліальної дисфункції, є необхідною ланкою комплексного лікування пацієнтів з хронічною бронхообструкцією.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/33821
ISSN: 1605-7295 (Print)
2522-1175 (Online)
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри госпітальної терапії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ендотеліальна дисфункція частина-3.pdf836.33 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.