Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/35963
Назва: Роль громадських організацій національних меншин у процесі консолідації українського суспільства.
Автори: Токар, Маріан Юрійович
Петровський, Петро Михайлович
Ключові слова: громадські організації, національні меншини, консолідація суспільства, громадянське суспільство
Дата публікації: 1-вер-2020
Видавництво: Збірник наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України. К.: НАДУ, 2020.
Бібліографічний опис: Токар М., Петровський П. Роль громадських організацій національних меншин у процесі консолідації українського суспільства. Збірник наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України. Спецвипуск. К.: НАДУ, 2020. С. 74 – 78.
Короткий огляд (реферат): Громадяни різних національностей потребують усвідомлення громадянської єдності в Україні. Поряд з державними установами, різні громадські об’єднання мають можливість стати повсякденним та ефективним інструментом консолідації, серед яких роль неурядових організацій національних меншин досить занижена і не повністю вивчена. Щодо питання сучасного життя неурядових організацій національних меншин та послідовного моніторингу їх участі в соціально-політичних процесах, державній політиці, державному управлінні, то необхідно розробити ефективний механізм оцінки їх ідентифікації. Виникає необхідність виникає не з метою державного контролю за їх діяльністю, а виключно з міркувань оптимізації їх функціонування, належної комунікації з державними установами, громадського контролю, залучення громадян до розвитку громадянського суспільства загалом. Водночас міжетнічні стосунки - це тонка людська лінія гідності, часто схильна до маніпуляцій та популістських впливів. Українські традиції багатонаціонального співіснування, за невеликим винятком, є прикладом для багатьох інших демократій. У цьому контексті важливо співвіднести проблеми розвитку громадянського суспільства, стабільність соціально-політичних процесів і безпосередню участь у державотворенні всіх громадян України, незалежно від кольору шкіри, національності тощо. Доводиться, що громадські організації національних меншин можуть стати ключовою установою, яка може допомогти як державі, так і її громадянам побудувати стабільне толерантне суспільство, в якому кожен з її членів відчуває повноправне членство, відповідально та свідомо здійснює свою діяльність як активного учасника державотворення.
Опис: Стаття у науковому фаховому періодичному виданні
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/35963
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри політології і державного управління

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ТокарМЮ_А_23.pdf463.79 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.