Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/37116
Название: Визначення важкості неглекту як передумови побудови втручання фізичного терапевта
Авторы: Дуло, Олена Анатоліївна
Дідо, Юрій Михайлович
Ключевые слова: інсульт, ерготерапія, фізична терапія, діагностика, неглект
Дата публикации: ноя-2019
Издательство: Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія
Библиографическое описание: Дуло О.А. Визначення важкості неглекту як передумови побудови втручання фізичного терапевта /О.А. Дуло, Ю.М. Дідо// Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія. – 2019. – Вип. ІІ. – С. 72-76.
Краткий осмотр (реферат): Мета. Визначити та дослідити особливості порушення функцій у осіб з правопівкульним ішемічним інсультом, ускладненим неглектом. Методи і організація дослідження. Аналіз науково-методичної літератури, синтез та узагальнення; контент-аналіз медичної документації (результатів об’єктивних досліджень, протоколів МРТ-досліджень головного мозку); оцінювання когнітивних функцій за шкалою МоCA, тест викреслювання зірок; тест поділу ліній навпіл. Отримані результати були опрацьовані адекватними методами математичної статистики. У дослідження були включені пацієнти з діагнозом гостре порушення мозкового кровообігу у правій гемісфері головного мозку за ішемічним типом, ускладненим неглектом. Всього 45 пацієнтів, із них 22 жінки та 23 чоловіки. Середній вік пацієнтів 68,4 ± 7,73 року. Результати. Для діагностики та оцінки використовували алгоритм «SOAP». Результати за тестами на викреслювання зірок становили 33 %, а поділ ліній навпіл – 46,1 % від норми. Внаслідок неглекту у пацієнтів за шкалою MoCA було виявлено проблеми із зорово-конструктивними виконавчими навичками, пам’ятью, увагою, абстракцією та орієнтацією. Загальний бал – 13 (9;18) з 30 можливих. Висновки. Синдром неглекту – це порушення сприйняття простору і схеми свого тіла, виражений в ігноруванні половини тіла і/чи простору з боку, протилежного ураженій півкулі головного мозку, а також інформації, що надходить з цього боку. Результати визначення важкості неглекту мають виявляти цілі фізичної терапії та ерготерапії осіб, які перенесли інсульт.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/37116
ISSN: p-ISSN 2709-2089 e-ISSN 2709-2070
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри клінічних дисциплін

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
196953-Текст статті-439044-1-10-20200226.pdf590.43 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.