Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/37525
Название: УНІВЕРСИТЕТСЬКІ КОМПЛЕКСИ ЯК ЦЕНТРИ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ
Другие названия: Innovative university complexes as centers of development of the regional system of continuous education
Авторы: Артьомов, Іван Володимирович
Ключевые слова: університетські комплекси, альянси, хаби, корпоративна мережа, неперервна освіта, регіон, проєкт Жана Моне, Закарпаття.
Дата публикации: 2021
Издательство: Ужгородський національний університет
Библиографическое описание: Артьомов І.,УНІВЕРСИТЕТСЬКІ КОМПЛЕКСИ ЯК ЦЕНТРИ РОЗВИТКУ РЕГІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ // Міжнародний науковий вісник: збірник наукових праць / ред. кол. І.В.Артьомов (голова) та ін. Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», 2021. Вип. 1-2 (23-24). 262 с.
Краткий осмотр (реферат): Досліджено нові тренди в організаційній побудові інноваційних університетських комплексів у контексті розвитку регіональної системи неперервної освіти. Обгрунтовано, що, визначаючи роль інноваційного потенціалу вищої школи в мінливому світі, насамперед слід дотримуватися розумного балансу між збереженням традицій, які є частиною науково-освітньої та культурної спадщини, і новими підходами, які позиціонують стратегічне положення вищої освіти в суспільстві. Необхідно забезпечити адекватну реакцію вищої освіти на суспільні інтереси, потреби економічного та культурного життя, вирішення конкретних проблем країни і регіонів. При цьому найважливішим фактором у розвитку вищої освіти стає взаємодія з державою, бізнесом та громадськими організаціями. Акцентовано увагу на значенні для УжНУ результатів досліджень, що проводяться в рамках виконання наукового проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в Ужгородському національному університеті». На основі досліджень визначено типи та особливості університетських альянсів. Наведено приклади існуючого досвіду роботи університетських комплексів у країнах ЄС, США та Україні. Визначено, що характерною ознакою функціонування нових організаційних структур є активізація діяльності університетів, які беруть участь у програмах міжнародної мобільності, запровадженні дієвих форм неперервної освіти, розробці спільних освітніх програм, відпрацюванні механізмів зв’язку універси- тетів і підприємств у контексті регіонального розвитку тощо. Проведені дослідження проблематики університетських комплексів як центру розвитку регіональної освіти дають підстави для вивчення доцільності організації університетського альянсу та перебудови корпоративної мережі університету, що об’єднує усі структурні підрозділи різних вищих навчальних закладів Закарпатської області в єдину структуру.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/37525
Располагается в коллекциях:Наукові публікації (ННІ євроінтеграційних досліджень)

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
208-220 (Артьомов).pdf391.55 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.