Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/38693
Назва: АНАЛІЗ ПОШИРЕНОСТІ ЗУБОЩЕЛЕПНИХ АНОМАЛІЙ У ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ М.УЖГОРОДА
Інші назви: THE ANALYSIS OF THE PREVALENCE OF DENTAL ANOMALIES IN UZHHOROD SCHOOLCHILDREN
Автори: Мельник, Володимир Семенович
Горзов, Людмила Федорівна
Рівіс, Олег Юрійович
Ізай, Мілан Ернестович
Ключові слова: поширеність, зубощелепні аномалії, діти, шкільний вік
Дата публікації: 2021
Видавництво: Український стоматологічний альманах.
Бібліографічний опис: Мельник В.С., Горзов Л.Ф., Рівіс О.Ю., Ізай М.Е. Аналіз поширеності зубощелепних аномалій у дітей шкільного віку м.Ужгорода. Український стоматологічний альманах. 2021, № 4. – С.53-59.
Серія/номер: ;№ 4
Короткий огляд (реферат): Посмішка – важлива складова загального фізичного й соціального благополуччя особистості людини. У наш час досить багато уваги звертають на проблеми діагностики й лікування пацієнтів із різними видами зубощелепних аномалій (ЗЩА). За результатами низки досліджень, у структурі стоматологічної захворюваності пацієнтів дитячого віку ця патологія займає третє місце після карієсу зубів і захворювань пародонта. Як відомо, несвоєчасне виявлення й лікування пацієнтів із ЗЩА може призводити не тільки до соціальної дезадаптації осіб цієї категорії, а й до підвищення ризику розвитку каріозного процесу, захворювань пародонта, а також дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Виявлено виражену залежність між віком пацієнтів і частотою виявлення в них ЗЩА: чим старші діти, тим більше їх потребують ортодонтичного лікування. Оцінка виду прикусу в пацієнтів різних вікових груп – важливий інструмент у плануванні надання якісної ортодонтичної допомоги, який допомагає визначити необхідні сили й засоби. Аналіз поширеності й тяжкості ЗЩА є важливим етапом процесу планування профілактичних і лікувальних заходів. Важливо мати уявлення про частоту ЗЩА не тільки в країні, а і в кожному окремому регіоні, оскільки ці дані можуть широко варіювати залежно від географічного розташування. Наявність ЗЩА в дитини може призвести до соціальної дезадаптації пацієнтів у дитячих колективах, втрати можливості активного кар'єрного росту в молодому і зрілому віці. Поширеність ЗЩА може значно відрізнятися залежно не тільки від країни проведення дослідження, а й від її регіону, а також статі й віку досліджуваних категорій осіб.
Опис: Проаналізовано поширеність зубощелепних аномалій у дітей шкільного віку м.Ужгорода. У дослідженні взяли участь 339 дітей шкільного віку м.Ужгорода. Аналіз поширеності зубощелепних аномалій проводили в трьох вікових групах: I період змінного прикусу (6-9 років), II період змінного прикусу (10- 13 років) і постійний прикус (14-17 років). Показано, що зубощелепні аномалії наявні в більшості (78,6%) дітей шкільного віку. Найчастіше трапляються аномалії положення зубів (47,1%) і аномалії співвідношення зубних дуг (37,3%), рідше - аномалії розмірів щелеп (11,5%) і зубощелепні аномалії функціонального походження (4,1%). Разом із тим, 70,4% усіх зубощелепних аномалій мають поєднаний характер. Частіше зубощелепні аномалії спостерігали в дітей віком від 10 до 13 років (II період змінного прикусу). Різке зниження частоти зубощелепних аномалій спостерігається при переході з II періоду змінного прикусу (11-13 років) у I період (14 - 17 років) постійного прикусу. Проведене дослідження показало, що саме в шкільному віці диспансеризація й профілактичні огляди є найбільш ефективними методами виявлення пацієнтів із зубощелепними аномаліями й за адекватної організації ортодонтичної допомоги дозволяють значно зменшити кількість пацієнтів, які потребують цього виду лікування.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/38693
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри дитячої стоматології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Укр. стомат.альманах. 2021, № 4. – С.53-59..pdf441.62 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.