Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/40897
Название: Правозахисна функція держав Центральної Європи: теоретичні і порівняльно-правові аспекти
Авторы: Копча, Василь Васильович
Дата публикации: 2020
Издательство: Видавничий дім «Гельветика»
Библиографическое описание: Копча В.В. Правозахисна функція держав Центральної Європи: теоретичні і порівняльно-правові аспекти : монографія. Херсон : Видавничий дім «Гельветика», 2020. 396 с.
Краткий осмотр (реферат): Ця монографія є першим комплексним теоретичним та порівняльно-правовим дослідженням правозахисної функції держав Центральної Європи в контексті необхідності удосконалення відпо- відної державної функції в Україні, в якому представлено цілісне бачення здійснення правозахис- ної функції зазначених держав. Зокрема, у ньому запропоновано теоретичну модель механізму формування функцій сучасної держави та авторське розуміння поняття правозахисної функції держави як складової конституціоналізму, яка полягає в пріоритетній державній діяльності, спрямованій на захист інституційного правопорядку, в основі якого – конституційні принципи. У монографії також удосконалено концепцію ролі правосуддя (судової системи) у державі, заснованій на верховенстві права, знання про взаємозалежності рівня стандартів такої держави і гарантій незалежності судової влади на прикладі держав Центральної Європи, законодавчі та інституційні засоби забезпечення судової незалежності, а також вплив процесу згортання гаран- тій незалежності суду і суддів на рівень демократії та поваги до прав людини. Автор дійшов висновку, що основною метою здійснення правозахисної функції сучасної дер- жави є гарантування верховенства права, яке в концептуальному плані полягає в обмеженні сва- вілля публічної влади щодо суспільства і щодо окремої особи. У державах Центральної Європи, як і в усій європейській традиції, концепції верховенства права і так званої матеріальної правової держави поєднані в цінностях, відображених у конституційних принципах, які спрямовані на обмеження публічної влади (поділ влади, поваги до прав людини). Це реально лише за умови незалежності суду від інших гілок влади.
Тип: Text
Тип публикации: Монографія
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/40897
ISBN: 978-966-992-066-9
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри кримінального права та процесу

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Правозахисна функція держав.pdf1.39 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.