Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/44843
Назва: Особливості забезпечення конституційного права на справедливий суд під час війни
Інші назви: Peculiarities of ensuring the constitutional right to a fair court during the war.
Автори: Шелевер, Наталія Василівна
Ключові слова: правосуддя, воєнний стан, справедливе судочинство, суддя, рішення суду.
Дата публікації: 2022
Видавництво: ДВНЗ "УжНУ"
Бібліографічний опис: Шелевер Н.В. Особливості забезпечення конституційного права на справедливий суд під час війни. № 71 (2022): Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. С. 104-107.
Короткий огляд (реферат): У статті автор розглядає питання забезпечення гарантованого ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод права кожного на справедливий суд. На даний час Україна знаходиться у важкому стані, бо Указом Президента України 24 лютого 2022 року оголошено воєнний стан. Це звісно вплинуло на правосуддя, яке здійснюється з певними особливостями, але якість здійснення правосуддя, на думку автора, не повинна погіршуватися під час війни, а, навпаки, покращуватися. Тому у даному дослідженні автор намагається це довести та показати, що недотримання права на справедливий суд має негативні наслідки. На даний час Верховним Судом змінено територіальну підсудність судових справ, у зв’язку з тим, що деякі суди зруйновані і здійснення правосуддя є неможливим. Проте в умовах війни зростають вимоги до суддів, оскільки є колосальна різниця у здійсненні правосуддя у воєнний час та у мирний час. Акцентується увага, що головним обов’язком суддів під час війни є відновлення порушеного права і утвердження принципів верховенства права та справедливості. Під справедливим судочинством необхідно розуміти не лише справедливість самої процедури правосуддя, але і результат правосуддя – винесення судом справедливого вердикту. Автор аналізує досвід Голови Верховного суду Ізраїлю Аарона Барака, який описує своє бачення щодо здійснення правосуддя в умовах війни. Такий досвід є безцінним, оскільки Ізраїль весь час знаходиться в небезпеці і в сфері здійснення правосуддя розроблено відповідні корисні та позитивні напрацювання. Українським суддям доцільно переймати такий досвід ізраїльських колег, оскільки Україна тривалий час після закінчення війни також може знаходиться у небезпеці поряд з таким непередбачуваним і агресивним сусідом. Автор звертає увагу, що несправедливість судового процесу породжує негативні наслідки, тому усі зусилля судової влади повинні бути спрямовані на максимально ефективне виконання своїх функцій, утвердження принципу справедливості як мети правосуддя. Справедливість – це основний принцип судочинства, яким повинен керуватися суддя при прийнятті рішення.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/44843
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
262898-Текст статті-605576-1-10-20220814.pdf514.46 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.