Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45374
Назва: Клініко-інструментальна оцінка вегетативної дисфункції у дітей із метаболічним синдромом (ожирінням)
Інші назви: Clinical-instrumental assessment of autonomic dysfunction in children with metabolic syndrome (obesity)
Автори: Горленко, Олеся Михайлівна
Петрик, Ксенія Юріївна
Ключові слова: діти, клінічні прояви, інструментальне дослідження
Дата публікації: 2019
Видавництво: Науково-практичний журнал для педіатрів та лікарів загальної практики – сімейної медицини «ПРОБЛЕМИ КЛІНІЧНОЇ ПЕДІАТРІЇ»
Серія/номер: No 3 (45) 2019;
Короткий огляд (реферат): Резюме. Вступ. За даними епідеміологічних досліджень в Україні та світі зростає частота виявлення дітей молодшого і старшого шкільного віку з надмірною вагою та метаболічним синдромом. Якщо ці ста- ни своєчасно не діагностувати та коректувати, то вони призводять до розвитку цукрового діабету 2-го типу та його соматичних ускладнень. Мета дослідження: з’ясувати наявність та вираженість вегетативної дисфункції у дітей із надмірною масою тіла залежно від компонентного складу його тканин. Матеріали та методи. Досліджувану групу складали 110 дітей віком 10-12 років. Усі обстежені були поділені на 3 групи залежно від вмісту загального та вісцерального жиру. Першу групу склали 30дітей, другу – 32 дітей, третю – 28 дітей. У контрольну групу ввійшли 20 дітей. Для оцінки функціонального стану автономної нервової системи застосовувалась методика ритмоінтервалокардіографії з наступним аналізом варіабельності серцевого ритму та клінічних проявів. Результати досліджень. Згідно з даними клініко-інструментального дослідження, дитячий кон- тингент було поділено на чотири групи. Ключовими показниками поділу були дані ритмоінтервалокар- діографії та ІМТ. Найбільш інформативними критеріями автономної дисфункції є зниження загальної варіабельності серцевого ритму за показником загальної енергії спектру серцевого ритму (TP) і від- соткового показника потужності хвиль наднизької частоти (VLF%). Висновки. Показники варіабельності серцевого ритму можуть бути використані в якості інстру- ментального критерію вегетативної дисфункції у дітей з ознаками ожиріння та метаболічного синдро- му за показником загальної енергії спектру серцевого ритму (TP) та відсоткового показника потужності хвиль наднизької частоти (VLF%). Домінували скарги на головний біль, який посилюється до кінця дня або при інтелектуальному навантаженн. У переважної більшості дітей простежувалися втомлюваність і дратівливість.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45374
ISSN: 1998-6475
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри фізіології та патофізіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Весь журнал.pdf923.6 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.