Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45436
Назва: Результати інструментальних методів обстеження у хворих на цироз печінки із проявами печінкової енцефалопатії
Автори: Русин, Андрій Васильович
Балаж, Олеся Петрівна
Петричко, Оксана Іванівна
Ключові слова: цироз печінки, ультразвукова діагностика, регіонарна гемодинаміка
Дата публікації: 2020
Видавництво: НАУКОВИЙ ВІСНИК УЖГОРОДСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ СЕРІЯ МЕДИЦИНА
Бібліографічний опис: Русин АВ, Петричко ОІ, Балаж ОП. Результати інструментальних методів обстеження у хворих на цироз печінки із проявами печінкової енцефалопатії . Науковий Вісник УжНУ. Серія: Медицина. 2020;2(62):62-6.
Короткий огляд (реферат): Вступ. Портальна гіпертензія є найбільш частим ускладненням і причиною смерті хворих на ЦП (фінальна, незворотня стадія з н е сприятливим прогнозом). Мета дослідження. За допомогою інстр ументальних методів оцінити функціональний стан печінки у хворих на цироз. Матеріали та методи. У досліджен н і взяли участь 95 хвори х на ЦП, які перебували на стаціонарному лікуванні з 2018 до 2020 р. у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, хіру ргічному та гастроентерологічному відділеннях Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака (м. Ужгород). У І групу (клас А за Child Pugh стадія компенсації) увійшло 18 (18,95 %) хворих, у II групу (клас В стадія субкомпенсації) 25 (26,3 %) хворих, у III групу (клас С стадія декомпенсації) ввійшло 52 (54,7 %) хворих. За допомогою УЗД вивчали форму, розміри, структуру печінки та селезінки, наявність або відсутність асцитичної рідини в черевній порожнині. Під час візуалізації судинних стр уктур оцінювали довжину, форму, величину просвіту та їх анатомічне розташування. Ендоскопічне дослідження верхніх відділів ШКТ проводилося всім хворим за загальноприйнятою методикою. Під час ендоскопічного дослідження враховували ступінь вираженості ВРВ ст равоходу та/або шлунка. Результати досліджень та їх обговорення Серед усіх хворих на ЦП частіше спостерігалос я зменшення розмірів печінки у 52 пацієнтів (54,7 %), печінка нормальних розмірів виявлена у 26 хворих (27,4 %), у 22 пацієнтів (23,2 %) діагно стували збільшену печінку. Збільшення розмірів печінки найчастіше спостерігали у хворих І групи (55,8 %) і майже з однаковою частотою діагностували у хворих ІІ та ІІІ груп (від 22,0 % до 22,8 %) р<0,05. У жодного хворого І групи не діагностували ВРВ шлун ка. У цій групі найчастіше виявляли ВРВ стравоходу ІІ та І ступенів (55,6 % та 38,9 %). У хворих ІІ групи найчастіше мало місце ВРВ стравоходу ІІІ ст. (40,0 %) відповідно. У жодного хворого IІІ групи не діагностували ВРВ стравоходу І ст., у цій групі найча стіше виявляли ВРВ стравоходу ІІІ ст. та ВРВ шлунка (51,9 % та 34,6 %). Висновки. 1. У хворих на ЦП ІІІ групи виявлено максимальне зменшення об ємного кровоплину по v . lienalis (514,3±22,2 мл/хв). 2. Найбільш високий кровотік по селезінковій артерії та вен і спостерігається у хворих І групи 3. За даними показників порто печінкової гемодинаміки у хворих ІІІ групи спостерігається виражена обструкція печінкового кровотоку.
Опис: Доступно: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/37665
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45436
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри онкології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ужгородський вісник.pdf4.65 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.