Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45438
Название: Діагностика печінкової енцефалопатії у хворих на цироз печінки
Авторы: Русин, Андрій Васильович
Балаж, Олеся Петрівна
Ключевые слова: печінкова енцефалопатія, цироз печінки, когнітивні порушення, психометричне тестування
Дата публикации: 2021
Издательство: Харківська хірургічна школа
Библиографическое описание: Русин АВ, Балаж ОП. Діагностика печінкової енцефалопатії у хворих на цироз печінки. Харківська хірургічна школа. 2021;1(106):59-64.
Краткий осмотр (реферат): Реферат. Мета дослідження. Порівняння методів діагностики печінкової енцефалопатії у хворих на цироз печінки. Матеріали та методи. Спостерігали за 95 хворими на ЦП, які перебували на стаціонарному лікуванні з 2018 до 2020 р. у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, хірургічному та гастроентерологічному відділеннях Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака (м. Ужгород). Неврологіч-ний статус, стан психічних та когнітивних функцій у хворих на ЦП оцінювали до- та після проведеного курсу терапії за допо-могою психометричного тестування, а також проводили елек-троенцефалографічне (ЕЕГ) дослідження. Тяжкість ПЕ визна-чали за критеріями West-Haven. Результати та їх обговорення. Ознаки ПЕ не діагностували у 8,4 % пацієнтів на ЦП. У 13,8 % хворих виявили латентну форму ПЕ. Найчастіше спостерігали ЦЕ III ст. (у 25,2 % па-цієнтів), ПЕ II ст. діагностували у 22,1 % хворих, ПЕ І ст. — у 17,9 % обстежених пацієнтів, а у 12,6 % обстежених — ПЕ IV ст. У хворих на ЦП альфа-хвилі на ЕЕГ у найбільшій кіль-кості реєструються при латентній формі ПЕ; з наростанням клінічних ознак ПЕ спостерігається зменшення частоти альфа-хвиль, замість них з’являються патологічні дельта- та тета-хвилі.Висновки. За шкалою ММSЕ спостерігаються найбільш ви-сокі бали у хворих І групи (29,9 ± 3,4). Найбільш виражені по-рушення інтелекту визначали у хворих на ЦП III групи з IV ст. ПЕ (15,1 ± 3,3). Рівень особистої тривожності у хворих на ЦП був вищим за норму у хворих з ПЕ II–IV ст. обстежених груп з максимальними показниками у III групі (55,5 ± 8,2). У хворих на ЦП спостерігаються виражені когнітивні розлади. Ознаки ПЕ не діагностували у 8,4 % пацієнтів на ЦП. У 13,8 % хворих виявили латентну форму ПЕ. Найчастіше спостерігали ЦЕ III ст. (у 25,2 % пацієнтів), ПЕ II ст. діагностували у 22,1 % хво-рих, ПЕ І ст. — у 17,9 % обстежених пацієнтів, а у 12,6 % обсте- жених — ПЕ IV ст. Ключові слова: печінкова енцефалопатія, цироз печінки, когні-тивні порушення, психометричне тестування.
Описание: Доступно:https://surgical-school.com.ua/index.php/journal/article/download/188/179
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45438
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри онкології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
ХХШ_2_2021 cover.pdf6.85 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.