Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45507
Назва: Особливості структури збудників бактеріальних фарингітів і тонзилітів
Інші назви: Features of the bacterial pharyngitis and tonsillitis pathogens structure
Автори: Михалко, Ярослав Омелянович
Понзель, Наталія Іванівна
Кіш, Павло Павлович
Коваль, Валентина Юріївна
Ключові слова: тонзиліт, фарингіт, бактеріальні збудники, S. pneumoniae, S. aureus
Дата публікації: 2021
Бібліографічний опис: Особливості структури збудників бактеріальних фарингітів і тонзилітів / Я.О. Михалко, Н.І. Понзель, П.П. Кіш, В.Ю. Коваль // Проблеми клінічної педіатрії. – 2021. - № 4 (54). – с. 21-27.
Короткий огляд (реферат): Вступ. Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) є найбільш частою причиною звернень за медичною допомогою до лікарів і посідають провідне місце серед усіх хвороб у дітей і дорослих та складають до 70-90% всіх інфекційних захворювань. Мета дослідження. Визначити структуру збудників бактеріальних інфекцій орофарингеальної зони в м. Ужгород. Матеріали та методи. У роботі було проаналізовано результати мікробіологічного дослідження 2452 мазків із ротоглотки, взятих у пацієнтів, що лікувалися з приводу тонзиліту та фарингіту в лікувальних закладах м. Ужгород протягом 2015 – 2020 рр. Виділення, посів та ідентифікація збудників проводилися за загально прийнятими методиками. Результати досліджень. Упродовж досліджуваного періоду S. pneumoniae траплявся найчастіше при бактеріально зумовлених тонзилітах та фарингітах (30,42% випадків). Дещо рідше траплялися S. aureus (25,77% випадків), Str. pyogenes (19,41%) та Str. agalactiae (17,01%). При порівнянні частоти виявлення збудників серед дорослих пацієнтів і хворих дитячого віку статистично достовірної різниці між цими показниками майже не спостерігалося. Простежувалося зростання частоти трапляння S. pneumoniae на фоні зниження частоти S. aureus та Str. agalactiae. Частота виявлення Str. pyogenes залишалася майже на однаковому рівні протягом усього досліджуваного періоду. Висновки. Вивчення структури збудників бактеріальних тонзилітів і фарингітів у популяції дозволяє оптимізувати вибір емпіричної антибактеріальної терапії.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45507
ISSN: 1998-6475
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри терапії та сімейної медицини

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Клін педіатрія2.pdf419.55 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.