Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45876
Назва: ЕКОНОМІКО-РЕЛІГІЙНІ ВІДНОСИНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Автори: Палінчак, Микола Михайлович
Стеблак, Діана Михайлівна
Ключові слова: релігія, глобалізація, економіка, економічні показники, міжнародні відносини.
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Палінчак М. М., Стеблак Д. М. Економіко-релігійні відносини в умовах глобалізації. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. Випуск 41. 2022. с. 86-89.
Короткий огляд (реферат): Глобалізація є невід’ємною частиною сьогодення, це процес всесвітньої економічної, політичної та культурної інтеграції та уніфікації. Процес глобалізації має багато позитивних та негативних наслідків, з огляду на це думки, щодо глобалізації серед вчених поділило їх погляди, щодо позитивного чи негативного наслідків глобалізації в міжнародних відносинах. Особливості процесів глобалізації та її вплив на релігію описано в дослідженні. Релігія протягом всієї історії є невід’ємною частиною розвитку людства. Вплив релігії на економіку та економіки на релігію досліджується в статті. В роботі проаналізовано особливості впливу релігії та релігійного фактора на економіку, економічний розвиток та чинники економічного розвитку країни. В дослідженні охарактеризовано економіко-релігійні відносини в умовах глобалізації. Описано поняття та особливості глобалізації. Досліджено трансформації світового співтовариства у відкриту цілісну систему суспільно-політичних, фінансово-економічних, інформаційних, соціальнокультурних взаємозв’язків і взаємозалежностей в рамках процесу глобалізації. Охрактеризовано роль релігії та церкви в розвитку ТНК та дочірніх компаній в Азії. Роль та місце релігії та релігійної філософії в розвитку економіки азіатських тигрів. Вплив релігії та релігійної філософії на розвиток азіатських компаній. Проаналізовано вплив релігії на розвиток міжнародної банківської системи. Особливості ісламських банків та вплив релігії та релігійних традицій на їх функціонування та розвиток. Описано сучасний розвиток ісламських банків та засади здійснення їх діяльності в процесі глобалізації. Охарактеризовано відмінності ісламських банків від інших. Проаналізовано становище ісламських банків в період 2007 р. Особливості існування та діяльність ісламських банків зацікавили багато найбільших світових комерційних банків, а саме таких як «Чейз Манхеттен», «Ай-Ен-Джі». Робота ісламських банків зацікавила велику кількість компаній, таких як «Дженерал Моторс», «Алкатель» та інші. Вплив релігії на економіку є актуальною темою дослідження в політологічній науці.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/45876
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри міжнародної політики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
17.pdf352.55 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.