Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/46006
Назва: Комплексне лікування раку прямої кишки
Автори: Луць, Богдан Васильович
Ключові слова: Хіміотерапія, онкологія, променева терапія
Дата публікації: 2022
Видавництво: Видавничий дім «Гельветика»
Бібліографічний опис: Луць Б. В. Комплексне лікування раку прямої кишки / Б. В. Луць // Науковий вісник Ужгородського національного університету : серія: Медицина / голов. ред. С. С. Філіп. – Ужгород, 2022. – Вип. 2(66). – С. 70-76.
Серія/номер: 2(66);
Короткий огляд (реферат): Вступ. Злоякісні новоутворення прямої кишки відносяться до групи лідируючих за поширенням і смертності серед онкологіч- них захворювань. У 2018 році в світі було зареєстровано близько 1,8 мільйона нових випадків захворювання колоректальним раком. Благоприємний результат лікування хворих на рак прямої кишки на ранніх стадіях не є складною задачею, так як легко вирішується завдяки тільки хірургічному втручанню. Найбільшою проблемою є лікування хворих на рак прямої кишки пізніх стадій (III і IV). В огляді літератури на підставі даних рандомізованих досліджень різних авторів висвітлено особливості комплексного лікування раку прямої кишки. Мета роботи. Провести мультицентровий аналіз результатів комплексного лікування раку прямої кишки та його вплив на часто- ту рецедиву та п’ятирічну виживаність. Результати дослідження. Повна або часткова клінічна відповідь пухлини на проведену неоад’ювантну терапію є сприятливим фактором, що корелює зі збільшенням показників загальної та безрецидивної виживання хворих на місцево поширений рак прямої кишки. Досягнення такої відповіді може дозволити перекласти частину нерезектабельних пухлин у резектабельний стан. Передо- пераційна хіміопроменева терапія може вплинути як на обсяг життєздатної пухлинної маси в стінці прямої кишки, так і в уражених лімфатичних вузлах, у тому числі викликавши її повну елімінацію. Така регресія пухлини зі зниженням оцінки категорій T та N порівняно з передопераційними використовується для оцінки клінічної відповіді. Висновки. Встановлено, що пролонгований курс неоад’ювантної хіміопроменевої терапії хворих на місцево розповсюджений рак прямої кишки статистично значно збільшує показники локо-регіонарного контролю. Крім того, зменшення стадії пухлинного процесу може призвести до повної клінічної відповіді. Ці ситуації можуть спостерігатися у 10–30% пацієнтів та можуть бути відне- сені до 0 стадії захворювання.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/46006
ISSN: 2415-8127
Розташовується у зібраннях:Науковий вісник УжНУ Серія: Медицина. Випуск 2 (66) 2022
Наукові публікації кафедри онкології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
med-visnyk.uzhnu.uz.ua_2(66)_2022.pdf416.5 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.