Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/4657
Title: Перевірка відомостей про дисциплінарний проступок адвоката як початкова стадія дисциплінарного провадження щодо адвоката
Authors: Заборовський, Віктор Вікторович
Keywords: 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура, Ключові слова: адвокат, адвокатська діяльність, дисциплінарна відповідальність адвоката, процедура дисциплінарної відповідальності, стадія дисциплінарної відповідальності, перевірка відомостей, письмове пояснення адвоката.
Issue Date: 2015
Publisher: ДВНЗ "Ужгородський національний університет"
Citation: Заборовський В.В. Перевірка відомостей про дисциплінарний проступок адвоката як початкова стадія дисциплінарного провадження щодо адвоката / В.В. Заборовський // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. – 2015. – Вип. 30. – Т. 2. – С. 173-178. (стаття, фахове видання).
Abstract: У статті досліджуються правова природа стадії перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката як початкової стадії дисциплінарного провадження відносно адвоката. Стаття розкриває сутність та значення стадії перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката. У статті робиться висновок про необхідність у виняткових випадках (враховуючи складність справи) закріпити можливість проведення особливої процедури перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката, за якою при необхідності голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії має право доручити перевірку обставин, які викладені у заяві (скарзі) комісії у складі трьох членів кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Дана процедура перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката у колегіальному складі з трьох членів, дозволить провести більш детальну перевірку вказаних відомостей та надасть можливість звести до мінімуму прояв суб’єктивного фактору при проведенні такої стадії дисциплінарного провадження відносно адвоката. На основі аналізу положень ст. 38 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» робиться висновок про те, що даним Законом залишаються не врегульованими питання ні щодо процедури отримання письмового пояснення адвоката по суті порушених питань, ні щодо наслідків, коли адвокат відмовляється від їх надання. Робиться висновок про необхідність внесення зміни до національного законодавства, якими чітко встановити, що надання письмового пояснення по суті порушених питань є обов’язком адвоката. А умисне ухилення від виконання вказаного обов’язку повинно розцінюватися в якості неповаги до адвокатури в цілому, та органів адвокатського самоврядування зокрема. Крім цього, вказується на потребу у встановлені граничного строку для надання адвокатом такого письмового пояснення, а саме на встановленні п’ятиденного терміну з моменту отримання відповідного повідомлення для надання адвокатом письмового пояснення, який з одного боку не буде затягувати загальний строк розгляду дисциплінарного проведення відносно адвоката, а з іншого – є достатнім для адвоката, з метою формування вказаного пояснення.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/4657
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри цивільного права та процесу



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.