Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/47128
Название: Covid – 19, церква та фінансування релігійних організацій: дискусії у Верховному суді США
Авторы: Палінчак, Микола Михайлович
Стеблак, Діана Михайлівна
Ключевые слова: церква, релігійні організації, COVID‑19, США, релігія.
Дата публикации: 2020
Библиографическое описание: Палінчак М.М., Стеблак Д.М. Covid – 19, церква та фінансування релігійних організацій: дискусії у Верховному суді США. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Регіональні студії, 2020., № 23. с. 49 - 53.
Краткий осмотр (реферат): США є однією з найбільш віруючих країн світу, відвідуваність церков та участь у релігійних організаціях в країні є високою. Події кінця 2019 р., а саме поширення пандемії COVID‑19, негативно вплинули на державно-церковні відносини в країні. Основним законом, яким керується США щодо державно-церковних відносин, є Перша поправка до Конституції, яка наголошує, що ніхто і ні за яких обставин не може стояти на шляху церкви, мирних зібрань чи сповідування тієї чи іншої релігії, а Чотирнадцята поправка зробила Першу поправку законом по всій країні. І коли COVID‑19 в геометричній прогресії, за допомогою процесів глобалізації та інтеграції почав ширитися світом, США не стали винятком. Єдине, в чому світове ком’юніті дійшло згоди, це те, що найкращий спосіб запобігти поширенню хвороби – це обмеження зібрань людей у великій кількості, в закритих чи навіть відкритих приміщеннях. І коли Азія, Італія та США, а особливо такі штати, як Нью-Йорк, стали місцем масових поширень COVID‑19, обмеження стали ще більш жорсткі. Певні церкви, релігійні організації, духовні лідери та навіть велика кількість прихожан сприйняли ці обмеження як зазіхання на основну цінність американського суспільства, яку батьки-засновники Т. Джефферсон і Дж. Медісон для більшої незалежності обгородили «стіною відокремлення» держави і церкви – релігійну свободу, за якою на американський континент тікали з Європи. З огляду на це в США десятки чи навіть сотні судових справ стосувалися саме питання державно-церковних відносин. Багатьом церквам не подобалися обмеження, які були прийняті щодо церкви та релігійних організацій. У статті проаналізовано особливості державно-церковних відносин у період пандемії COVID‑19. Суспільно-політичну ситуацію, яка виникла в країні в цей період. У статті описані справи Верховного суду США щодо обмежень зібрань, які стосувалися церкви та релігійних організацій у США. Ситуація щодо суперечок в обмеженні релігійних зібрань, яка розглядалася у Верховному суді, яка виникла в Нью-Йорку, Каліфорнії та Неваді. Особливості прийняття рішень у справах, які стосуються державно-церковних відносин.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/47128
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри міжнародної політики

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
11.pdf549.43 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.