Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/47292
Title: Деякі аспекти формування особливостей управлінської культури у ромів: на прикладі Закарпатської області України..
Authors: Габрин, Петро Володимирович
Токар, Маріан Юрійович
Keywords: Публічне управління та адміністрування, Національні меншини, Публічна культура, Ромська етноспільнота
Issue Date: 29-Dec-2022
Publisher: Львів: НЛТУ України, 2022
Citation: Габрин П. В., Токар М. Ю. Деякі аспекти формування особливостей управлінської культури у ромів: на прикладі Закарпатської області України. Ефективність державного управління : зб. наук. пр. Вип. 3(72). Львів: НЛТУ України, 2022. С. 9–14. URL: https://epa.nltu.edu.ua/index.php/journal/article/view/494?fbclid=IwAR2jmW5iDncwMo6ZwBNRWkaTxvF6V19maRqAmgs2uEkP-6C88NoR0rHNUGA.
Series/Report no.: Ефективність державного управління;№ 3
Abstract: Розглянуто актуальність проблеми аналізу формування особливостей управлінської культури у такої етноспільноти, як роми, що пов'язано з активізацією їхнього громадського життя за умов децентралізації, зростанням їх суспільної культури, потребою подальшої інтеграції до українського суспільства, їх участю в захисті української державності в лавах ЗСУ тощо. Доведено, що в умовах розвитку публічного управління в напрямку його європеїзації та пропаганди організаційно-управлінських цінностей демократії, зазначена проблема є актуалізованою ще й із погляду можливостей поглибленої інтеграції цієї етнічної групи до українського суспільства. Визначено, що покращення умов освітньо-культурного й соціального розвитку ромів у ХХІ ст. в Україні, попри особливості способу життя і проблеми їхньої соціальної адаптації, дають змогу говорити і про зацікавленість ромів (хоч і не масову, але ж наявну) у підвищенні організаційно-управлінської культури, формуванні стійких організаційних традицій, що вписуються в розвиток публічно-управлінських відносин в Україні. Прогнозовано, що в територіальних громадах, де компактно проживають роми, факт їхньої самоорганізації та залучення до вирішення справ і проблем місцевого значення має перспективи зростати. Передбачено, що потенціал формування сталих особливостей управлінської культури у ромів, їх участь у суспільно корисних справах, позитивно впливатиме на загальний стан розвитку територіальних громад. Запропоновано в перспективних дослідженнях звернути особливу увагу на мотиваційних складових представників ромських лідерів як організаторів співпраці громад і неурядових організацій з органами публічної влади. Також висловлено думку про доцільність застосування механізмів та інструментів організаційно-управлінських інновацій для активного залучення ромського населення до суспільно корисної праці у сфері публічних послуг.
Description: Фахове видання зі спеціальності "Публічне управління та адміністрування"
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/47292
ISSN: 2070-4011
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри політології і державного управління

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Габрин П., Токар М. - стаття 2023.pdf1.39 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.