Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/47312
Название: Наслідки війни з російською федерацією для громадського здоров’я України
Другие названия: Consequences of the war with the russian federation for the public health of Ukraine
Авторы: Слабкий, Геннадій Олексійович
Миронюк, Іван Святославович
Білак-Лук’янчук, Вікторія Йосипівна
Ключевые слова: Війна з рф, громадське здоров’я, медико-демографічні наслідки, соціально-економічні наслідки, поведінково-біологічні наслідки.
Дата публикации: 2022
Издательство: Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика
Библиографическое описание: Mironyuk, І. S., Slabkiy, G. О., Shcherbinska, О. S., Bilak-Lukianchuk, V. J. Consequences of the war with the russian federation for the public health of Ukraine / I. S. Mironyuk, G. O. Slabkiy, O. S. Shcherbinska, V. J. Bilak-Lukianchuk // Reproductive health of woman = Репродуктивне здоров’я: всеукр. наук.-пр. журн. / Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика, ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук’янової Нац. акад. мед. наук України", Всеукр. громад. орг. "Асоц. перинатол. України". — Київ : Аврора Пресс, 2022 (8). — pp. 26-31.
Краткий осмотр (реферат): За даними експертів, війна між Україною та росією може стати однією з найбільш кровопролитних у сучасній історії – масштаби втрат з обох боків вже значно вищі, ніж у типовій війні сучасної доби. Мета дослідження: визначення наслідків війни з російською федерацією для громадського здоров’я України в регіонах, які тимчасово окуповані російськими військами та які знаходяться у зоні бойових дій. Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали дані наукової літератури та особистий практичний досвід з організації охорони здоров’я населення. Засновані метод системного підходу, бібліосемантичний метод та метод структурно-логічного аналізу. Результати. Проведений аналіз наслідків війни з рф для громадського здоров’я у регіонах, які є тимчасово окупованими та знаходяться у зоні активних бойових дій, свідчить про те, що вони комплексні і включають такі групи: медико-демографічні, соціально-економічні та поведінково-біологічні. До основних негативних медико-демографічних наслідків належать: зростання рівня захворюваності населення на соціально значущі та інфекційні хвороби, ментальне виснаження зі зростанням рівня психологічних та психічних проблем при високому ризику розвитку посттравматичного стресового розладу зі зростанням рівня загальної та передчасної смертності населення без отримання медичної допомоги та самолікуванням і високим рівнем вимушеної міграції населення. До основних соціально-економічних наслідків, які негативно впливають на стан громадського здоров’я, належать: трагічна втрата рідних, житла та майна, зниження економічного рівня забезпечення населення, втрата значною часткою населення соціального статусу, низький рівень доступу до мережі Інтернет та мобільного зв’язку або його повна відсутність (вимушена ізоляція), значне пошкодження інфраструктури системи енергозабезпечення життєдіяльності, низький рівень доступу до медичних послуг та лікарських засобів. До основних поведінково-біологічних наслідків, які негативно впливають на стан громадського здоров’я, належать: втрата попередніх сталих умов якісного життя, проживання у несприятливих санітарно-гігієнічних умовах та у постійному стресі, втрата мотивації до поведінки, скерованої на відповідальне відношення до особистого здоров’я. Висновки. Війна з рф має значний негативний вплив на стан громадського здоров’я в Україні.
Описание: DOI: 10.30841/2708-8731.8.2022.273291
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/47312
ISSN: 2708-8723
Располагается в коллекциях:300Наукові публікації кафедри громадського здоров’я
Наукові публікації кафедри наук про здоров’я

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
РЗЖ.pdf487.86 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.