Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/50574
Назва: Антиукраїнська і античеська діяльність угорських агентів у Карпатській Україні наприкінці 30-х років
Автори: Вегеш, Микола Миколайович
Віднянський, Степан Васильович
Ключові слова: Карпатська Україна, Угорщина, антиукраїнська діяльність, "п'ята колона", Августин Волошин, Міклош Горті
Дата публікації: 1998
Видавництво: Київ: Українська Всесвітня Координаційна Рада та Республіканська асоціація українознавців
Бібліографічний опис: Вегеш М., Віднянський С. Антиукраїнська і античеська діяльність угорських агентів у Карпатській Україні наприкінці 30-х років. Сучасність. 1998. №6. С. 78–84.
Короткий огляд (реферат): Антиукраїнська і античеська діяльність проугорської "п'ятої колони" не припинялася протягом усього міжвоєнного періоду, а набула своєї кульмінації наприкінці 30-х років. Закарпаття наводнили угорські агенти, які збирали підписи за приєднання краю до Угорщини, розповсюджували листівки антиукраїнського змісту, повідомляли вісті про діяльність окремих політичних діячів Карпатської України. Систематичною і цілеспрямованою була угорська і польська радіопропаганда. Чехословацький і український уряди докладали зусиль, щоб чинити опір ворожій пропаганді, однак не могли з нею не рахуватися. Діяльність проугорської "п'ятої колони" прискорила встановлення в краї авторитарного режиму, атрибути якого - закриття окремих друкованих органів і русофільських товариств, відкриття концентраційного табору для ізоляції внутрішніх і зовнішніх ворогів Карпатської України. Цим уряд А. Волошина сподівався створити кращі умови для функціонування молодої держави.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/50574
ISSN: 74459
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри політології і державного управління

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
20230412_120522.jpg3.27 MBJPEGПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.