Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/56033
Title: МІГРАЦІЯ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ У СУЧАСНИЙ ПЕРІОД ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СИТУАЦІЮ В КРАЇНАХ ЄС (з практики дослідження проблеми)
Authors: Токар, Петро
Keywords: Україна, ЄС, РФ, війна, міграція, демографія, дослідження, соціальні перетворення, концептуальний підхід.
Issue Date: 2023
Publisher: Ужгород: ДВНЗ "УжНУ"
Citation: Міжнародний науковий вісник: збірник наукових праць / ред. кол. І.В.Артьомов (го- лова) та ін. Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», 2023. Вип. 1-2 (27-28). 162 с.
Series/Report no.: Вип. 1-2 (27-28);
Abstract: Повномасштабна агресія РФ проти України спричинила масштабні міграційні хвилі втікачів від війни до Європи та Північної Америки, призвела до виникнення нових соціально-економічних проблем, ще більшого падіння економіки, всезагальних кризових явищ в усіх сферах суспільного життя, загроз та викликів національній безпеці держави. Цей процес призвів до глибоких змін не лише в українській спільноті, а й в усіх країнах Європи і на глобальній політичній карті світу в цілому. Здебільшого він незворотний. Світ поділився на групи чи блоки, що призвело до радикальних змін, глобальної конфліктної ситуації, в основі якої – ставлення до війни в Україні. З одного боку, світ об’єднався на захист прав і свобод, цінностей і безпеки людини, де мократії та суверенітету навколо України, а з іншого – на боці агресора війни кривда і насильство, вбивства, поневолення і страждання людей, загроза миру і життю на Землі. Є й третя група так званих нейтральних країн і їх байдужих до чужого горя народів, або очікуючих можливості на цій війні нажитися. Більшість цивілізованих країн за допомогою науковців та великої армії експертів ведуть науково-дослідницьку роботу, результати якої лягають в основу практик громадсько-політичних інституцій та діяльності урядів тих держав, які прагнуть скеровувати цей суспільний процес у позитивне русло. Предметом досліджень багатьох науковців є і процеси в країні агресора та його посіпак, але зазвичай вони закриті і до них доступу немає, тому висновки робляться головним чином на основі опосередкованих ознак чи розвідданих союзників, залежно від мети. Велика частина досліджень направлена на вивчення міграційного процесу та інших проблем, пов’язаних з втікачами від війни, біженцями і вимушеними переселенцями, їх захистом та ціннісними орієнтаціями, нинішніми і майбутніми намірами стосовно України, поведінкою і міжгруповими та міжособистими відносинами в країнах їх перебування. У статті пропонується підхід щодо систематизації соціологічних досліджень у контексті російсько-української війни, наведено деякі їх результати.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/56033
ISSN: 2218-5348
Appears in Collections:Наукові публікації (ННІ євроінтеграційних досліджень)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
287799-Текст статті-664182-1-10-20230920 (1).pdf496.68 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.