Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/57979
Назва: Аналіз чинників виникнення та прогресування пульпітів тимчасових зубів
Інші назви: Analysis of factors of origin and progression of pulpites of temporary teeth
Автори: Клітинська, Оксана Василівна
Зорівчак, Тетяна Іванівна
Klitynska, Oksana Vasilivna
Zorivchak, Tetiana Ivanivna
Ключові слова: дитина, соматичні патології, тимчасові зуби, гострий пульпіт, патогенна мікрофлора ротової порожнини
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Клітинська О. В. Аналіз чинників виникнення та прогресування пульпітів тимчасових зубів / О. В. Клітинська, Т. І. Зорівчак, Н. В. Гасюк // Проблеми клінічної педіатрії. - 2020. - № 4. - С. 82-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pkp_2020_4_12.
Короткий огляд (реферат): При виборі методу лікування пульпітів тимчасових зубів, окрім форми пульпіту, стадії розвитку кореня, на якій знаходиться уражений зуб, необхідно враховувати загальносоматичний стан дитини, оскільки він є критерієм рівня імунулогічної реактивності та стоматологічного статусу ротової порожнини. Мета дослідження: оцінити рівень впливу супутньої загальносоматичної патології як взаємообтяжуючого фактора на перебіг пульпіту в тимчасових зубах. Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали наукові розробки вітчизняних і закордонних дослідників. У ході дослідження використано бібліосемантичний метод та структурно-логічний аналіз. Методичною основою дослідження став системний підхід. Висновки. На сьогоднішній день стає зрозумілим, що загальносоматична обтяженість організму має прямий вплив на стан ротової порожнини. Зокрема, найбільш поширені патології в дитячому віці, такі як алергічні захворювання, гастроентерологічні патології, обтяжують імунітет і при цьому впливають на обсіменіння та мікрофлору ротової порожнини, цим самим знижуючи рівень місцевого імунітету, що стає сприятливим фактором для прогресування каріозного процесу ротової порожнини та його ускладнень, захворювань слизової оболонки та тканин пародонта.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/57979
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри стоматології післядипломної освіти

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
pkp_2020_4_12.pdf1.06 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.