Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/57987
Название: Клініко-статистична оцінка психоемоційного статусу підлітків на стоматологічному прийомі
Другие названия: Clinical and Statistical Assessment of the Psycho-Emotional Status of Adolescents at the Dental Office
Авторы: Клітинська, Оксана Василівна
Лайош, Наталія Василівна
Klitynska, Oksana Vasilivna
Layoch, Nataliya V.
Ключевые слова: діти, підлітки, стоматологічний прийом, психоемоційний стан, особиста та реактивна тривожність
Дата публикации: 2022
Библиографическое описание: Клітинська ОВ, Лайош НВ Клініко-статистична оцінка психоемоційного статусу підлітків на стоматологічному прийомі. Український журнал медицини, біології та спорту. 2022; 7 (5): 175-180.
Краткий осмотр (реферат): Оцінити рівень особистої та реактивної тривожності у підлітків Закарпатської області під час стоматологічного прийому та встановити кореляційні залежності параметрів. Матеріали та методи. Здійснена оцінка психоемоційного стану та стоматологічного статусу у 384 підлітків віком 12-18 років, які були пацієнтами ТОВ «Університетська стоматологічна поліклініка». Звернення пацієнтів було як ургентно, так і з метою санації, планово. В залежності від рівня особистої тривожності пацієнти були розподілені на клінічні групи для визначення показників поширеності, інтенсивності та активності карієсу. До першої групи увійшло 244 підлітки (175 дівчат та 69 хлопців) в яких встановлено високий рівень особистої тривожності. Другу групу склали 105 підлітків (48 дівчат та 57 хлопці) в яких базова тривожність була помірною, третю групу склали 35 підлітків з низькою тривожністю (10 дівчат та 25 хлопців). Оцінку рівня реактивної та особистої тривожності проводили згідно методики Ч.Д. Спілбергера (в адаптації Ю.Л. Ханіна). У обстежених були визначені показники поширеності, інтенсивності та активності карієсу (індекс КПВ) за загальноприйнятими методиками. Результати. Рівень реактивної та особистої тривожності, оцінений за опитувальником Ч.Д. Спілбергерга та Ю.Л. Ханіна визначено на рівні високого як у хлопців так і дівчат, причому реактивна тривожність, викликана відвідуванням стоматолога досягає максимальних відсоткових показників у обох групах і має суттєво вищий відсоток, ніж особиста тривожність. Встановлено достовірні відмінності показників першої та другої груп, зокрема достовірно нижчі показники відсутнього карієсу та компенсованого (р <0,05) та достовірно вищі показники субкомпенсованого та декомпенсованого карієсу (р <0,05). Між показниками другої та третьої груп достовірно відрізнялися показники декомпенсованого карієсу (25,8%; 14,3%; р <0,05). Висновки. Висока особиста тривожність являється чинником формування та прогресування каріозних уражень твердих тканин у підлітків, встановлена пряма залежність між рівнем особистої тривожності та перебігом карієс у підлітків, зі збільшенням особистої тривожності збільшується відсоток декомпенсованого карієсу. Тобто висока особиста тривожність є чинником прогресування карієсу у підлітків.
Тип: Text
Тип публикации: Стаття
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/57987
Располагается в коллекциях:Наукові публікації кафедри стоматології післядипломної освіти

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
jmbs0-2022-7-5-175.pdf256.79 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.