Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/65250
Назва: Міцність 3D-друкованих труб: порівняльний аналіз експериментальних і теоретичних розривних тисків
Інші назви: Strength of 3D-printed pipes: a comparative analysis of experimental and theoretical burst pressures
Автори: Михалко, Георгій Ярославович
Михалко, Андрій Ярославович
Михалко, Ярослав Омелянович
Ключові слова: 3Д-друк, труби, розривний тиск, формула Барлоу, пластик
Дата публікації: 2024
Видавництво: УжНУ
Бібліографічний опис: Михалко Г.Я., Михалко А.Я., Михалко Я.О. Руйнування візерунків внутрішнього заповнення 3D-друкованих структур при деформації стиснення / Г.Я. Михалко, А.Я. Михалко, Я.О. Михалко // Матеріали міжнародної наукової конференції «Наукові горизонти ХХІ століття: мультидисциплінарні дослідження» (16-17 травня 2024р.). – Ужгород, 2024. – с. 82-84.
Короткий огляд (реферат): Дослідження присвячене вивченню міцності 3D-друкованих труб залежно від їхніх параметрів. Автори виготовили 45 зразків труб з PLA пластику з різними зовнішніми діаметрами (30, 40 і 50 мм) та товщинами стінок (0,4, 0,8, 1,2 мм). Зразки піддавалися гідростатичному випробуванню для визначення експериментального розривного тиску, який порівнювався з теоретичними значеннями, розрахованими за формулою Барлоу. Результати показали, що збільшення товщини стінки призводить до зростання міцності труб, але не пропорційно. Збільшення зовнішнього діаметру знижувало максимальний тиск, який могли витримати зразки. Виявлено значні розбіжності між експериментальними та теоретичними значеннями розривного тиску, причому теоретичні показники завжди були вищими. Різниця між ними збільшувалася зі зростанням товщини стінки. Дослідження підкреслює обмежену застосовність формули Барлоу для оцінки міцності 3D-друкованих труб і вказує на необхідність розробки нових математичних моделей для точнішого розрахунку їх розривного тиску. Результати мають важливе значення для застосування 3D-друку в сантехнічній галузі та інших сферах, де використовуються трубопроводи під тиском.
Тип: Text
Тип публікації: Тези до статті
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/65250
ISBN: 978-966-479-144-8
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри терапії та сімейної медицини

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Тези-2-НАУКОВІ ГОРИЗОНТИ ХХІ СТОЛІТТЯ.pdf1.71 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.