Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/70443
Title: Гендерна перспектива захисту довкілля в Україні
Authors: Колодій, Маріанна Михайлівна
Keywords: Гендер, гендерна перспектива, охорона здоров'я
Issue Date: 2022
Publisher: Київ: Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова
Citation: Колодій М. Гендерна перспектива захисту довкілля в Україні. Київ: Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова, 2022. 44 с.
Abstract: Проведення дослідження та публікація звіта підготовлена в рамках програми “WE ACT: діємо задля жінок та їхніх можливостей”, що впроваджується Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Матеріали, висновки та рекомендації даного дослідження відображають погляди авторів та не обов’язково відображають офіційну позицію UNFPA та Європейського Союзу. Дослідження “Гендерна перспектива сфери захисту довкілля в Україні” було проведено для того, щоб виявити можливості для усунення гендерних розривів у сфері захисту довкілля: використання практик, дружніх до навколишнього середовища, мінімізація негативного впливу зміни клімату та забруднення довкілля на жінок і чоловіків, справедливий розподіл коштів та збільшення участі жінок у системі прийняття рішень у сфері охорони довкілля. Матеріали дослідження доповнять гендерний профіль країни з акцентом на гендерний вимір реалізації програм AA/ DCFTA (The Deep and Comprehensive Free Trade Area) співробітництва/допомоги ЄС в Україні.
Description: ООН було проголошено доступ до чистого та здорового довкілля фундаментальним правом людини . Верховним комісаром ООН з прав людини наголошено увагу на трьох загрозах планетарного масштабу та найсерйозніших сучасних проблемах у сфері прав людини: зміна клімату, забруднення навколишнього середовища та руйнування природи. Від цього необхідно відштовхуватись для того, щоб просувати новаторську економічну, соціальну та екологічну політику, яка буде спрямована я на захист людей і природи. Як відбувається взаємодія жінок, чоловіків та навколишнього середовища? Чи можливо вико ристовувати гендерний підхід у вирішенні екологічних проблем? Чи є зв'язок між гендерною дискримінацією та екологічними кризами? Чи впливають гендерні стереотипи на споживацьку поведінку громадян? Ці та багато інших питань складають гендерну проблематику у сфері охорони довкілля та навколишнього середовища. Дослідження відмінностей впливу проблем навколишнього середовища на жінок та чоловіків набуває дедалі більшого значення через зміни в підходах до економічної діяльності, зміни соціальних стандартів і цінностей, урбанізацію на глобальному та місцевому рівнях. Однією з ключових складових зменшення негативного впливу зміни клімату та інших проблем, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, є гендерна рівність і справедливий підхід під час реалізації політик і заходів у цій сфері. Оцінка гендерного впливу відіграє вирішальну роль у розумінні того, як політика та законодавство щодо кліматичних змін, охорони довкілля та енергетики впливають на жінок і чоловіків, хлопців і дівчат; та чи є справедливим розподіл коштів для мінімізації негативного впливу. Все більше уваги до ролі жінок як провідниць змін привертає документ «Глобальна гендерна та екологічна перспектива» Програми ООН з навколишнього середовища за підтримки мережі міністерок та лідерок за довкілля, в якому акцентуються найважливіші гендерно-екологічні підходи та програма перетворень, що визнає гендерну рівність рушійною силою змін, внаслідок чого природоохоронна політика дедалі більшою мірою враховуватиме інтереси обох статей. Досліджуючи гендерну складову сталого розвитку, ми можемо уявити майбутнє, яке ми матимемо, і досягти відчутних змін у житті людей в усьому світі, дбаючи при цьому про навколишнє середовище.
Type: Text
Publication type: Методичні рекомендації
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/70443
Appears in Collections:Навчально-методичні видання кафедри політології і державного управління

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2022_Дослідження_we_act_ecology_ukr_report.pdf987.69 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.