Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/8423
Title: Діагностичне значення визначення рівня фракції оксиду азоту у видихуваному повітрі у хворих на бронхіальну астму
Other Titles: Diagnostic significance of exhaled nitric oxide levels in patients with bronchial asthma
Authors: Дебрецені, Крістіан Олександрович
Гряділь, Тарас Іванович
Чубірко, Ксенія Іванівна
Гечко, Михайло Михайлович
Чопей, Іван Васильович
Keywords: бронхіальна астма, оксид азоту, NO, молекула, рівень фракції оксиду азоту у видихуваному повітрі, FeNO, спірометрія, об'єму форсованого видиху за першу секунду, ОФВ1, запалення, маркер запалення
Issue Date: 22-Apr-2016
Publisher: ТОВ «Видавництво «Центр учбової літератури». Вул. Електриків, 23 м. Київ 04176.
Citation: Гряділь Т.І. Діагностичне значення визначення рівня фракції оксиду азоту у видихуваному повітрі у хворих на бронхіальну астму / Т.І. Гряділь, К.О. Дебрецені, І.В. Чопей, та ін. // Збірник праць ІХ міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти збереження здоров’я людини» (22-23 квітня 2016 року). – Ужгород, 2016. – С. 209-211.
Series/Report no.: Сучасні аспекти збереження здоров’я людини;Збірник праць ІХ міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції (22-23 квітня 2016 року)
До 30-річчя Чорнобильської катастрофи;2016
Abstract: SUMMARY DIAGNOSTIC SIGNIFICANCE OF EXHALED NITRIC OXIDE LEVELS IN PATIENTS WITH BRONCHIAL ASTHMA Debretseni K., Griadil T., Chubirko K., Hechko M., Chopey I. The aim of the work was to determine the level of nitric oxide in exhaled air in patients with asthma in remission and exacerbation, and compare the obtained data with those in completely healthy people
Description: Вступ: Бронхіальна астма (БА) - хронічне запальне захворювання легень, симптомами якого є бронхоспазм та оборотна обструкція дихальних шляхів. Молекула оксиду азоту (NO) відграє різноманітну роль у гомеостазі організму людини: від маркеру запалення до забезпечення антиоксидантного стресу, дилятації судинної стінки, а також являється нейротрансмітером. Визначення рівня фракції оксиду азоту у видихуваному повітрі (FeNO) є кількісним, неінвазивним, простим і безпечним методом оцінки запалення дихальних шляхів, який слугує додатковим інструментом до інших способів оцінки захворювання дихальних шляхів, в тому числі астми. Однак слід з обережністю підходити до інтерпретації показників FeNO, яка залежить від того, чи має пацієнт неспецифічні респіраторні симптоми, причина яких поки не встановлена, або підтверджений діагноз БА. Також слід враховувати інші фактори: чи курить пацієнт, чи отримує він протизапальну терапію, а також зріст, вік і стать. Мета: Визначити рівень оксиду азоту у видихуваному повітрі у хворих з БА. Проаналізувати отримані дані показників оксиду азоту у фазі ремісії та в фазі загострення, та порівняти з показниками у абсолютно здорових людей.
Type: Text
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/8423
ISBN: 978-617-673-446-8
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри терапії та сімейної медицини



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.