Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9118
Назва: Листування між Я.Головацьким і О.Духновичем як джерело особистої співпраці.
Інші назви: Correspondence between Y.Holovatskyi and O. Dukhnovych, as the source of personal cooperation
Автори: Світлик, Неля Михайлівна
Ключові слова: листи, епістолярне спілкування, мадяризація, русофільство, Закарпаття, Галичина, взаємини
Дата публікації: 2016
Бібліографічний опис: 18. Світлик Н.М. Листування між Я.Головацьким і О.Духновичем як джерело особистої співпраці. / Неля Світлик // Соціум. Документ. Комунікація. - Збірник наукових статей. - Випуск 1. [ ред.. колегія: Коцур В.П. (голов. ред.) та ін.] - Переяслав-Хмельницький. - 2016. - С. 125-138.
Серія/номер: випуск 1
Короткий огляд (реферат): Приватні листи – важливе джерело для дослідника. Вони несуть в собі велику наукову вартість. Особливо цінними вони є для вивчення спадщини відомих історичних постатей, адже в листах дуже часто культивувалися думки, які інколи не втілювалися в наукових працях. Даний нарис пропонує зануритись в приватне листування двох відомих особистостей ХІХ століття – Якова Головацького і Олександра Духновича, які жили і працювали в Галичині і Закарпатті відповідно – українських регіонів, що входили до складу Австрійської імперії. Мета статті – показати і документально підтвердити джерельну вартість епістолярної спадщини, а також на основі аналізу листування між Я.Головацьким і О.Духновичем, показати шляхи культурного єднання українських земель. Автор нарису пропонує характеристику листів між вченими, їх тематику, значення для встановлення приватної співпраці та культурного розвитку. Особливу наукову вартість складають архівні матеріали. Автори досліджуваних листів зачіпали надзвичайно важливі проблеми, як от мадяризацію інтелігенції Закарпаття, полонізаційні впливи на суспільне життя в Галичині і, як наслідок швидкого поширення там русофільських настроїв. В проаналізованих листах знаходимо багато відомостей, що стали підтвердженням існування тісних контактів по обидва боки Карпат. Листування закарпатців з галичанами певною мірою відроджувало культуру і освіту краю.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9118
Розташовується у зібраннях:Наукови публікації кафедри Античності, Середньовіччя та історії України домодерної доби

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Світлик Н. Стаття.docx48.12 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.