Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9603
Назва: Аналіз розвитку національного ринку корпоративних цінних паперів в умовах європейської інтеграції
Інші назви: Аналіз розвитку національного ринку корпоративних цінних паперів в умовах європейської інтеграції
Автори: Брітченко, Ігор Геннадійович
Кужелєв, Михайло Олександрович
Стабіас, Сергій Миколайович
Ключові слова: ринок цінних паперів, біржові контракти, акції, корпоративні облігації, фондова біржа, торговельна система
Дата публікації: 2015
Видавництво: Мукачево: МДУ
Бібліографічний опис: Кужелєв М.О. Аналіз розвитку національного ринку корпоративних цінних паперів в умовах європейської інтеграції / Кужелєв М.О., Брітченко І.Г., Стабіас С.М. // Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія: "Економіка" - № 1(3) / 2015. - С. 237-242.
Серія/номер: УДК 336.761.3;
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено аналізу розвитку ринку корпоративних цінних паперів в Україні. Метою роботи є визначення розвитку ринку корпоративних цінних паперів в умовах європейської інтеграції України та розробка рекомендацій щодо підвищення його ліквідності у довгостроковому періоді. У статті зазначено, що особливої уваги потребує вивчення розвитку такого сегменту фінансового ринку як ринок корпоративних цінних паперів. Наголошено, що однією з ключових проблем національного фондового ринку є «дефіцит» інструментів фінансування інвестиційних заходів. Визначено, що найбільші обсяги торгів на фондовому ринку були у місяці найбільшої політичної нестабільності в країні. З’ясовано, що частка трьох найбільш крупних майданчиків у загальному обсязі з 2007 року була більшою, ніж 93% (крім кризового 2009 року). Під час аналізу виявлено, що найбільшу частку торгів займають державні цінні папери (майже 90%), хоча у розвинених країнах співвідношення кардинально інше – лише 10% припадає на державні цінні папери. Частка ринку корпоративних цінних паперів за з 2011 року впала у 4,5 рази і у 2014 році склала 9,6%. У структурі ринку корпоративних цінних паперів 90% і більше обсягу торгів проходять на чотирьох основних майданчиках, при чому біржа-«лідер» за обсягами торгів постійно змінюється. В Україні спостерігається дуже велика кількість організаторів торгівлі (10 станом на січень 2015 року). Проте надмірна кількість, призводить до децентралізації попиту та пропозиції на цінні папери, провокує процес маніпулювання цінами на ринку, призводить до встановлення різних правил укладення та виконання біржових договорів. У 2013 році більше 46% торгів корпоративними цінними паперами пройшли на ПФТС. Акцентовано увагу, що нагальними проблемами є нерозкриття, або несвоєчасне розкриття емітентами цінних паперів інформації на фондовому ринку, а також неотримання відкритими випусками облігацій підприємств рейтингової оцінки, яке є обов’язковим згідно із законодавством. Запропоновано припущення, що підвищення ліквідності українського ринку корпоративних цінних паперів можливо за рахунок подвійного лістингу.
Опис: Статтю присвячено аналізу розвитку ринку корпоративних цінних паперів в Україні. Метою роботи є визначення розвитку ринку корпоративних цінних паперів в умовах європейської інтеграції України та розробка рекомендацій щодо підвищення його ліквідності у довгостроковому періоді. У статті зазначено, що особливої уваги потребує вивчення розвитку такого сегменту фінансового ринку як ринок корпоративних цінних паперів. Наголошено, що однією з ключових проблем національного фондового ринку є «дефіцит» інструментів фінансування інвестиційних заходів. Визначено, що найбільші обсяги торгів на фондовому ринку були у місяці найбільшої політичної нестабільності в країні. З’ясовано, що частка трьох найбільш крупних майданчиків у загальному обсязі з 2007 року була більшою, ніж 93% (крім кризового 2009 року). Під час аналізу виявлено, що найбільшу частку торгів займають державні цінні папери (майже 90%), хоча у розвинених країнах співвідношення кардинально інше – лише 10% припадає на державні цінні папери. Частка ринку корпоративних цінних паперів за з 2011 року впала у 4,5 рази і у 2014 році склала 9,6%. У структурі ринку корпоративних цінних паперів 90% і більше обсягу торгів проходять на чотирьох основних майданчиках, при чому біржа-«лідер» за обсягами торгів постійно змінюється. В Україні спостерігається дуже велика кількість організаторів торгівлі (10 станом на січень 2015 року). Проте надмірна кількість, призводить до децентралізації попиту та пропозиції на цінні папери, провокує процес маніпулювання цінами на ринку, призводить до встановлення різних правил укладення та виконання біржових договорів. У 2013 році більше 46% торгів корпоративними цінними паперами пройшли на ПФТС. Акцентовано увагу, що нагальними проблемами є нерозкриття, або несвоєчасне розкриття емітентами цінних паперів інформації на фондовому ринку, а також неотримання відкритими випусками облігацій підприємств рейтингової оцінки, яке є обов’язковим згідно із законодавством. Запропоновано припущення, що підвищення ліквідності українського ринку корпоративних цінних паперів можливо за рахунок подвійного лістингу.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9603
ISSN: 2313-8114
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри фінансів і банківської справи



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.