Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9744
Title: Аналіз основних чинників, які впливають на рівень забруднення атмосферного повітря міста Ужгорода
Authors: Габчак, Наталія Францівна
Keywords: Географія та екологія, Ключові слова: рівень забруднення повітря, пересувні та стаціонарні джерела, викиди забруднюючих речовин повітря, концентрація забруднюючих речовин, екологічний стан досліджуваної території.
Issue Date: 2013
Publisher: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Citation: Габчак Н.Ф. Аналіз основних чинників, які впливають на рівень забруднення атмосферного повітря міста Ужгорода. Зб. наукових праць військового інституту Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Випуск 39, 2013. - С.325-329.
Abstract: Проведено аналіз чинників, які негативно впливають на рівень забруднення повітря в межах м.Ужгород. Проаналізовано статистичні дані динаміки викидів забруднюючих речовин атмосферного повітря пересувними та стаціонарними джерелами забруднення. Виділено ареали територій в межах міста з найбільшою та найменшою концентрацією забруднюючих речовин. Надано рекомендації щодо покращення екологічного стану досліджуваної території.
Description: Основними джерелами забруднення атмосферного повітря досліджуваної території є автотранспорт та невеликі промислові об’єкти. Серед них, головним забруднювачем атмосферного повітря в місті Ужгород є автотранспорт. Аналіз статистичних даних ЛСЗА Закарпатського ЦГМ щодо якості повітря в місті свідчить, що за останні п’ять років збільшились концентрації формальдегіду, бензопирену, які є канцерогенами та диоксиду азоту в повітрі, ГДК котрих перевищує у 2-4 рази. В середньому на 1 мешканця міста викинуто 70 кг викидів, що майже в 4 рази більше, ніж у середньому по Закарпатській області [5].
Type: Text
Dataset
Image
Publication type: Стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/9744
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри туризмуItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.