Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/15969
Title: ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТУРИСТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЇХ СУЧАСНЕ БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ
Other Titles: HISTORY OF CREATION OF TOURISM ENTERPRISES AND THEIR MODERN BUSINESS PLANNING
Authors: Колоднюк, Катерина
Keywords: туризм, туристичне підприємство, туристичний бізнес, туристичні послуги, туристична діяльність.
Issue Date: 2017
Publisher: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.
Citation: Колоднюк К.ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТУРИСТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЇХ СУЧАСНЕ БІЗНЕС-ПЛАНУВАННЯ // Східноєвропейський історичний вісник / [головний редактор В. Ільницький]. – Дрогобич: Посвіт, 2017. – Вип. 4. – 172 с.
Abstract: У статті проаналізовано історію створення та розглянуто сучасні проблеми бізнес планування нових туристичних підприємств. Авторка дійшла висновку, що історично перші туристичні підприємства з’явилися у другій половині ХІХ ст. Туристичне підприємство є самостійно господарюючий суб'єкт, що володіє правами юридичної особи, який на основі використання трудовим колективом майна виробляє і реалізує продукцію, виконує роботи, надає послуги у туристичні сфері тощо.
Description: Зауважимо, що початок розвитку сучасного туризму та розвитку туристичних підприємств датується 1841 р. Тоді Т. Кук організував першу туристську поїздку для 570 членів товариства тверезості з Лейстера до Лафборо. У той час Т. Кук активно використовував можливості, пов'язані з появою залізниць та зростанням «рухливості» населення. У 1851 р. він організував поїздку 165 тис. чоловік на Першу міжнародну промислову виставку до Лондона.Додамо, що у 1855 р. Т. Кук організував першу закордонну поїздку туристів на Всесвітню виставку у Парижі, а з наступного року – до інших європейських держав. 3 1866 р. він почав відправляти на круїзних суднах групи англійських туристів до США, а у 1882 р. відбулася перша навколосвітня подорож Т. Кука. Також він був одним із засновників першого у світі довідника про туристичні підприємства – готелі. Зокрема, у першому виданні було зафіксовано 8000 готельних підприємств.
Type: Text
Publication type: Студентська стаття
URI: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/15969
ISSN: 2519-058X
Appears in Collections:Наукові публікації кафедри туристичної інфраструктури та сервісу

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
СІВ_4_2017.pdf1.26 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.