Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/23791
Назва: Регіональна еколого-економічна політика як інституційна передумова забезпечення сталого розвитку
Інші назви: REGIONAL ECOLOGICAL AND ECONOMIC POLICY IN INSTITUTIONAL PREREQUISITES OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT
Автори: Химинець, Володимир Васильович
Ключові слова: регіональна еколого-економічна політика, сталий розвиток, екологічна культура, економіка природокористування.
Дата публікації: 2015
Видавництво: Науковий вісник Мукачівського державного університету
Бібліографічний опис: Химинець В.В. Регіональна еколого-економічна політика як інституційна передумова забезпечення сталого розвитку / В.Химинець // Науковий вісник Мукачівського університету. Серія «Економіка».– 2015. – Випуск 2 (4). − С.204-208.
Серія/номер: Серія Економіка.;Випуск 2(4). Частина 1
Короткий огляд (реферат): Розробка регіональної еколого-економічної політики як інституційна передумова сталого розвитку світової цивілізації загалом та окремих країн є одним з найбільш резонансних питань програм міжнародних екологічних форумів, складовою економічної політики регіональних утворень та окремих держав. У зв’язку зі збільшенням населення планети, загостренням продовольчої кризи досягнення цілей сталого розвитку є необхідною передумовою збереження стабільності у глобальному просторі. Наростання тенденцій регіоналізації економічних відносин потребує розширення спектра інструментів регіональної еколого-економічної політики, яка б заклала інституціональні передумови трансформації регіональних господарств у напрямі досягнення визначених індикаторів сталого розвитку. Екологічна ситуація в Україні має свої територіальні відмінності як за характером і гостротою проблем, так і можливостями їх практичного вирішення. Звідси випливає об’єктивна необхідність регіональної диференціації управлінських рішень та практичних дій, спрямованих на стабілізацію і поліпшення екологічної ситуації. Значні труднощі пов’язані із забезпеченням сталого розвитку транскордонних регіонів, які в умовах посилення інтеграційних процесів найбільш уразливі до надмірної експансії суб’єктів транснаціонального бізнесу і необґрунтованого імпорту інститутів ринкової економіки. Саме необхідність вирішення означених проблем розробки і впровадження еколого-економічних механізмів забезпечення сталого розвитку регіонів України зумовила вибір мети дослідження. Методологічну основу даної роботи становлять фундаментальні положення економіки природокористування та екологічного менеджменту, теорії сталого розвитку і розширеного відтворення. Наукова новизна полягає в поглибленні теоретичних та методологічних підходів до сталого розвитку регіонів в умовах посилення процесів інтеграції та регіоналізації. Основні положення, висновки і пропозиції, викладені в роботі мають характер науково-методичних розробок та прикладних рекомендацій, що можуть бути використані у процесі управління природоохоронною діяльністю, прийнятті рішень управлінськими органами різного рівня підпорядкування та самоврядування з урахуванням особливостей сталого розвитку та євроінтеграційної політики України.
Тип: Text
Тип публікації: Стаття
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/handle/lib/23791
Розташовується у зібраннях:Наукові публікацї кафедри міжнародних економічних відносин

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
РЕГІОНАЛЬНА ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА ЯК ІНСТИТУЦІЙНА.pdf533.04 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.